Główna » Aktualności

Michał Sułkowski: „Sytuacja staje się coraz cięższa” – rozmowa

Autor: adminn dnia 1 kwietnia 2020 Brak komentarzy

Witam. Jak obecnie wygląda sytuacja organizacyjna klubu?

Witam. Aktualnie klub nie prowadząc swojej działalności statutowej generuje straty, które będą odczuwalne dla jego dalszej działalności po jej wznowieniu. Sytuacja staje się coraz cięższa.

Czy podjęte zostały jakieś decyzje organizacyjne?

Tak podejmujemy pierwsze działania organizacyjne. Podjęliśmy decyzję o rezygnacji do odwołania z wyjazdów na turnieje towarzyskie. Będziemy rozmawiać z trenerami na temat ich wynagrodzeń, bo ich utrzymanie na obecnym standardzie od Kwietnia jest nierealne. Klub na bieżąco informuje zawodniczki o podejmowanych działaniach. Na obecnym etapie straty klubu należy oceniać – na dzień 31.03.2020 na około 22.000 zł, a każdy kolejny dzień pogłębia tylko ten nieciekawy stan. Epidemia zmieni nasze życie jako klubu na długie tygodnie. Musimy być wszyscy zjednoczeni we wspólnym celu jakim jest przetrwanie klubu i niestety, aby tak się stało każdy z Nas musi zrzec się pewnych dóbr. Sytuacja jest bardzo poważna.

Czy macie już jakieś pozytywne odzewy na ten apel?

Tak. Trenerzy Mikołaj Siwierski, Artur Bąk oraz Maciej Rzanny zaakceptowali rozwiązanie, które sprawia, że w okresie postoju nie otrzymywać będą wynagrodzenia. Jest to piękny i bardzo ważny dla dobra młodzieży gest szkoleniowców. W najbliższym czasie będziemy rozmawiać na temat finansów z opiekunem mini siatkarek, ale nie chciałbym nic mówić zanim nie odbędzie się rozmowa z samym zainteresowanym.

Co ze składkami od zawodniczek?

Zawodniczki otrzymały informację, że do marca włącznie opłaty regulujemy na bieżąco. Za Kwiecień opłat nie należy regulować do odwołania. Jeśli chodzi o okres Maj i Czerwiec to nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej kwestii. Pamiętajmy jednak, że składka miesięczna to jest opłata członkowska, a nie zależna od prowadzonych treningów.

Co ze zgrupowaniem w Kołobrzegu?

W tym momencie działamy w tym zakresie normalnie. Jeśli zgrupowanie nie odbędzie się to klub zwróci zawodniczkom wszystkie wpłacone za nie środki w 100 procentach.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Share on Facebook!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2020 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl