Główna » Aktualności

Michał Sułkowski: „Idziemy w dobrym kierunku” – rozmowa

Autor: adminn dnia 14 lutego 2020 Brak komentarzy

Witam serdecznie. Jak obecnie wygląda sytuacja organizacyjna klubu SKF PBS Politechnika Poznańska?

Michał Sułkowski: Witam serdecznie. W klubie dzieje się sporo dobrego i bez wątpienia idziemy w dobrym kierunku, acz wymaga to sporego nakładu sił.

Przed Wami Finał Ligi Młodziczek. Pierwszy raz zagracie w Finale Mistrzostw Wielkopolski. Co Pan sądzi o tym?

Michał Sułkowski: Oczywiście cieszymy się, że zagramy w Finale. Będzie to dla Nas duże wydarzenie. Widać, że przyjęta parę lat temu koncepcja zaowocuje pięknym wynikiem, bo będzie to dla Nas najlepszy wynik w historii. Trzymam kciuki za zawodniczki i trenera.

Dużo dzieje się w zespole drugoligowym, gdzie trwa walka o miejsce w szóstce rozgrywek ligowych. Czy uważa Pan, że macie szansę na bezpieczne miejsce po fazie zasadniczej?

Michał Sułkowski: Nie mamy łatwego terminarza, acz na dzisiaj straty nie są wysokie. Jeśli damy z siebie wszystko, a wierzę, że tak się stanie to będziemy na pewno mogli spojrzeć sobie w twarz w przekonaniu, że daliśmy z siebie wszystko. Jeśli grać będziemy w fazie play out to również będziemy wspólnie walczyć o jak najwyższe miejsce. Najważniejsze, abyśmy byli zjednoczeni bez względu na wszystko.

Letnie zgrupowanie siatkarek odbędzie się w Kołobrzegu. Skąd ta decyzja?

Michał Sułkowski: Od wielu lat naszą bazą wypadową było Mielno jednakże tam aktualnie trwa remont. Stąd wynika zmiana. Zapraszam wszystkich na zgrupowanie do Kołobrzegu. Będzie na pewno bardzo pozytywnie.

Brałeś aktywny udział w przedsezonowych transferach do zespołu seniorek. Jak należy je oceniać z perspektywy czasu?

Michał Sułkowski: Brałem udział w dopinaniu kwestii organizacyjnych w tym zakresie. Zawodniczki typował do gry trener Damian Gapik, a nie ja. Dlatego to jego, a nie mnie należy pytać o ocenę tych transferów.

14 Marca siatkarki pojadą do Nowego ZOO. W jakim celu?

Michał Sułkowski: Zobaczyć wspaniałe zwierzęta oraz zintegrować się jeszcze bardziej ze sobą. To będzie na pewno fajny czas pod przewodnictwem Remigiusza Kozińskiego.

Kiedy poznamy plany klubu na sezon 2020/2021?

Michał Sułkowski: My te plany już mamy. Przedstawi je Prezes Klubu po zakończeniu sezonu ligowego na spotkaniach z rodzicami. Na razie trwa sezon i walczymy o wiele spraw w nim. Mieszanie zawodniczkom w głowie w trakcie sezonu nie ma sensu. Przyjdzie czas będzie rada, a więc na spokojnie.

Dziękuję za rozmowę.

Michał Sułkowski: Dziękuję.

Share on Facebook!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2020 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl