TKS Siatkarz Jarocin – SKF Forex Polska Politechnika Poznańska 2:3(25:22, 12:25, 14:25, 26:24, 8:15)

Skład SKF: Grudzińska(c), Weber, Olejniczak, Łopatka, Klimek, Pigłowska, Maciejewska(l) oraz: Czaplicka(l), Drewicz, Maciejewska, Szymańska, Matyjaszyk, Szymczykowska.

Trener: Zbigniew Woźniak.

Ku zaskoczeniu ekipy SKF do Jarocina pofatygowała się niewielka, ale bardzo zgrana i aktywna grupa kibiców zespołu z Poznania.

Początek spotkania to wzajemne badanie sił. W końcu po serii błędów po stronie Poznania miejscowe odskakują na 20:14 i gdy wydawało się, że losy seta są jasne następuje zwrot przyjezdnych, które dochodzą na 22:21, aby przegrać 25:22. W tym momencie gospodynie spotkania objęły prowadzenie w meczu 1:0.

Drugi i trzeci set to duża poprawa gry ze strony przyjezdnych i powiększająca się coraz większa niemoc po stronie miejscowej ekipy, która w drugim secie zrobiła masę błędów własnych ostrzeliwując przy tym wszystko co co było w hali niestety dla miejscowych poza boiskiem.

Napędzona ekipa z Poznania wygrywa w secie bez historii 25:11 i wyrównuje na 1:1, a w kolejnej odsłonie kontynuuje pewne dzieło i wygrywa również bardzo wysoko 25:14.

Czwarta odsłona pokazuje jednak, że w końcu uwagi trenera Michała Sorka zaczynają docierać do jego podopiecznych, a przyjezdne stanęły na laurach i mecz wraca do punktu wyjścia. 4:4, 8:8, 16:12 to prowadzenia miejscowych. Poznanianki odpowiadają zrywem, który wyprowadza je na wynik 20:19 dla nich. Końcówka seta to swoisty horror po stronie obu ekip. Miejscowe prowadzą 24:22, ale za chwilę jest po 24. W końcu presji nie wytrzymują Poznanianki i wygrana 26:24 miejscowych po ich bardzo bojowej postawie daje im wyrównanie w spotkaniu na 2:2.

Trener Zbigniew Woźniak przed piątym setem jak i w całym meczu mocno pracuje dla zespołu i ta praca owocuje kolejny raz!

3:1, 3:3, ale potem odjazd zespołu z Poznania, który bardzo pewnie wygrywa w piątym secie 15:8 i całe spotkanie wyjazdowe w Jarocinie.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w Poznaniu 23 marca.

W dzisiejszym meczu każda z zawodniczek dołożyła cenną cegiełkę do wygranej dla Poznanianek.

Gratulacje dla trenera i całej drużyny oraz serdeczne podziękowania dla kibiców, którzy pojechali za zespołem do Jarocina!

Występy zespołu w rozgrywkach trzeciej ligi są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania – dziękujemy!

Trener Zbigniew Woźniak o spotkaniu w Jarocinie:

Jestem dumny z postawy moich siatkarek, które miały różne okresy w tym spotkaniu. Dzisiaj przekonaliśmy się jak ważnym elementem w grze jest psychika.

Pracujemy z dziewczynami nad tym systematycznie. Dzisiejsze spotkanie potwierdza, że moje zawodniczki chcą zawsze walczyć o wysokie cele!

Gratuluję wszystkim moim podopiecznym, a słowa uznania należą się również dziewczynom z kwadratu dla rezerwowych, które wsparły niesamowicie grające koleżanki, a dzisiejszy wynik jest wynikiem postawy całej 13 stki moich zawodniczek na boisku i poza nim.