SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – MKS Truso Elbląg 3:1(25:18, 30:28, 21:25, 25:20)

Skład SKF: Radzewicz(c), Kohut, Kucner, Halczak, Grzeca, Bogacz, Kwiatek(l) oraz: Koziorowska(l), Toczek, Czaplińska, Antczak

Trener: Damian Gapik

Potyczka w Poznaniu była dla obu ekip spotkaniem kończącym rundę zasadniczą.

Poznanianki chciały podtrzymać dobrą serię i pożegnać się z własnymi kibicami wygraną.

Pierwsza odsłona została całkowicie zdominowana przez zespół z Poznania, który grając bardzo pewnie wygrał 25:18 i wyszedł na prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Zgodnie z przewidywaniami od drugiego seta po stronie gospodyń spotkania zaczęły się rotacje w składzie i drużyna Damiana Gapika grała w wariancie trzy podstawowe zawodniczki plus trzy zmienniczki na boisku.

Drugi i trzeci set został przez gospodynie wykorzystany do ogrania wszystkich siatkarek z wyjściowego składu, a zmienniczki pozostawiły po sobie dobre wrażenie pokazując, że za plecami trener Damian Gapik ma siatkarki warte wykorzystania.

Drugi set dostarczył sporo emocji, a drużyna z Poznania wygrała go na przewagi 30:28.

W kolejnej odsłonie chwila słabości w odbiorze kosztowała miejscowe porażkę 21:25 i w meczu zrobiło się 2:1.

Czwarta odsłona spotkania w hali Politechniki Poznańskiej pokazała, że w sobotę miejscowe nie zamierzały oddawać kompletu punktów.

Powrót do wyjściowego ustawienia zaowocował setem pod kontrolą i „Akademiczki” finiszowały z wygraną w secie 25:20 i całym spotkaniu 3:1.