SKF Politechnika Poznańska – Energa Akademia Pomorska Czarni Słupsk 3:0(25:22, 25:18, 25:17)

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Radzewicz, Grzeca, Kucner, Halczak, Przybylska(l) oraz: Bińczycka, Bogacz.

Trener: Marcin Groć

Mecz w Poznaniu był wyczekiwany przez kibiców zespołu „Akademiczek”, bowiem od dawna nie mieli oni okazji zobaczyć swojej ekipy na własnym terenie.

Przed początkiem spotkania po stronie Poznania miała miejsce przykra sytuacja, gdyż kontuzji doznała środkowa Karolina Kohut, którą odwieziono na konsultację do szpitala.

Początek meczu to wyrównana walka z obu stron. W środkowym fragmencie pierwszego seta siatkarki Marcina Grocia wypracowały przewagę i finiszowały z wygraną 25:22.

W drugim secie początek zapowiadał duże emocje, ale przy własnej zagrywce siatkarki SKF Politechniki zdobyły kilku punktową przewagę i finiszowały z wygraną w drugim secie 25:18.

Trzeci set dopełnił dzieła i Poznanianki finiszowały z wygraną 25:17 i w całym spotkaniu 3:0.

Na pochwały zasłużyła dziś cała drużyna, a każda z siatkarek ma swój udział w dzisiejszym sukcesie.

Dziękujemy kibicom, którzy wsparli nasze siatkarki na meczu.

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.

Za tydzień o godz. 18:00 zawodniczki z Poznania rozegrają wyjazdowe spotkanie we Włocławku.