Alexas Turek – SKF Politechnika Poznańska 3:2(25:22, 22:25, 25:16, 18:25, 15:11)

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Bińczycka, Radzewicz, Kwiatek, Gudowicz, Przybylska(l) oraz: Szczurek(l), Kohut, Turek, Nowicka.

Trener: Przemysław Wodzień

Spotkanie na boisku w Turku miało dać poznańskiej drużynie odpowiedź na pytanie czy zespół wychodzi z serii jaką były trzy przegrane z rzędu.

Miejscowy Alexas, aby walczyć o prawo gry w play ofie musiał mecz wygrać.

Rozpoczęło się bardzo ambitnie dla miejscowych, które wypracowały przewagę i pomimo swoich przestojów finiszowały z całkowicie zasłużoną wygraną 25:22.

W drugiej partii losy seta wydawały się przesądzone kiedy poznanianki prowadziły już 18:7. Nie do końca jasne zmiany w zespole z Poznania przywróciły miejscowym tlen i ze stanu 18:7 zrobiło się 21:19. Ostatecznie poznanianki dowiozły wygraną 25:22 wyrównując stan spotkania na 1:1.

Trzeci set to najsłabszy set w całym dotychczasowym sezonie naszej ekipy. Nie skuteczna atakująca, serie wybloków na skrzydlowych oraz brak wsparcia punkotwego ze strony środkowych przypieczętowane złą wystawą decydują o klęsce 16:25 i miejscowa drużyna obejmuje prowadzenie 2:1.

Czwarta partia jest dla poznanianek setem o życie i te radzą sobie bardzo dobrze. Wygrywając 25:18 wyrównują stan spotkania na 2:2.

Piąty set to nadzieja dla jednych i drugich.

Turek rusza z animuszem wypracowując przewagę na 5:1. To ustawia przebieg seta, którego poznańskie siatkarki przegrywają 11:15 i całe spotkanie 2:3.

Było to spotkanie błędów a, że nasza drużyna zrobiła ich w tym dniu więcej to przegrała spotkanie w Turku.

Za tydzień grać będziemy w Poznaniu w spotkaniu ze Spójnią Stargarg.