SKF Politechnika Poznańska Poznań – LKS Zjednoczeni Rychwał 3:0(25:18, 25:20, 28:26)

Skład SKF: Grudzińska, Kaczmarek(c), Krause, Ziółek, Kolska, Łopatka, Mierzyńska(l), Choromańska, Siejak, Klimek.

Mecz w Poznaniu rozpoczął się pod dyktando miejscowych, które dobrze weszły w mecz i kontrolowały przebieg spotkania. Dobre ataki Zofii Kaczmarek wsparte obronami libero Marty Mierzyńskiej oraz dobrym rozegraniem Julii Grudzińskiej zaowocowały wygraną w secie otwarcia 25:18.

Kolejna odsłona to dobra postawa po naszej stronie Marii Ziółek, Gabrieli Klimek oraz Karoliny Łopatki. Te siatkarki miały bardzo duży udział w wygranej 25:20 i wyprowadzeniu zespołu z Poznania na prowadzenie 2:0 w spotkaniu.

Trzeci set był najbardziej nerwowym. Dobre odbiory Choromańskiej, pozytywne wejście Siejak, akcje w obronie Klimek i pomoc w obronie Jagody Kolskiej decydującą o zwycięstwie poznańskich zawodniczek w całym spotkaniu 3:0 w trzecim secie 28:26.

Zawodniczki rozegrały bardzo dobre spotkanie, a znakomicie poprowadził je dziś do boju trener Damian Gapik.