SKF Politechnika Poznańska – KS Murowana Goślina 3:1 (25:19, 25:20, 19:25, 25:18)

Skład SKF: Pierzchała(c), Kohut, Gudowicz, Nowicka, Pachurka, Bińczycka, Przybylska(l) oraz: Radzewicz, Kwiatek, Koziorowska.

W hali Politechniki Poznańskiej w piątek 11 listopada rozegrano awansem spotkaniedrugiej ligi piłki siatkowej kobiet.

Niesiona serią trzech wygranych z rzędu miejscowa SKF Politechnika Poznańska zmierzyła się z zespołem KS Murowana Gośliną.

Spotkanie pomimo święta zgromadziło liczną rzeszę kibiców, którzy wypełnili halę w Poznaniu.

Początek spotkania to wzajemne badanie sił. Dzięki dobrej grze Pauliny Pachurki poznańska ekipa buduje przewagę. Końcówka to klasa Sandry Pierzchały i poznańskie przyjmujące prowadzą swoją ekipę do wygranej 25:19.

Druga odsłona to dużo lepsza gra zespołu z Murowanej Gośliny i poprawna gra poznańskiej ekipy. W tym secie po stronie poznanianek należy wyróżnić Annę Gudowicz oraz Joannę Przybylską, które bardzo mocno pomogły miejscowej ekipie w wygranej 25:20.

Kolejna odsłona zaczyna się od staniu 1:6 dla przyjezdnych co ustawia dalszy przebieg seta. Poznańskie siatkarki dochodzą na 9:12. Seria własnych błędów sprawia, że z 9:12 robi się 10:16.

Tak wypracowanej przewagi drużyna z Murowanej Gośliny już nie oddała i przyjezdne finiszowały z zasłużoną wygraną 25:19 zmniejszając prowadzenie Politechniki na 1:2.

Czwarty set okazał się ostatnim. Podopieczne Przemysława Wodzienia po dobrych wystawach Łucji Bińczyckiej i atakach Karoliny Kohut wychodzą na prowadzenie 4:1. Chwilę później jest 4:4.

Kolejne fragmenty seta to walka Jagody Radzewicz z Poznania z przyjmującymi przyjezdnych i wynik 10:14.

Rezerwowe po stronie Poznania tj. Łucja Koziorowska, Luiza Kwiatek pomagają zespołowi Politechniki, a bardzo pozytywne spotkanie zalicza Maja Nowicka.

To wszystko prowadzi do wygranej zespołu z Poznania 25:19 i w całym spotkaniu 3:1.

Kolejne spotkanie siatkarek SKF Politechnika Poznańska Poznań w Kościanie 19 listopada.