SKF Politechnika Poznańska Poznań – Alexas Turek 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:16)

Skład SKF: Pierzchała(c), Kohut, Gudowicz, Pachurka, Gapik, Halczak, Przybylska(l) oraz: Bińczycka, Kwiatek, Koziorowska(l), Bukowiecka, Turek.

Trener: Przemysław Wodzień

Spotkanie w Poznaniu zgromadziło liczną ilość fanów, którzy dopingowali poznańskie siatkarki.

Przed spotkaniem na wniosek organizatorów odbyła się minuta ciszy dla upamiętnienia zmarłego Prezesa WZPS Poznań.

Podopieczne Przemysława Wodzienia zaczęły z animuszem i wyglądało to dobrze. Jednak środek seta od stanu 13:15 należał do zespołu przyjezdnych, które wygrały 25:18 po bardzo dobrej grze w swoim wykonaniu.

Drugi set to zmiana koncepcji gry w ustawieniu zespołu z Poznania. Jaka to była zmiana? Nie powiemy, aby nie ułatwiać zadania rywalom. Siatkarki z Poznania zaczęły zmiennie, ale wygrały 25:20.

Kolejna partia miała być tą, która przełamie szalę wygranej na stronę poznańskich zawodniczek. Zaczęło się od 1:6, ale potem było po 9. Dalej trwały wymiany, które wyprowadziły Nas na prowadzenie i finiszowaliśmy z pewną wygraną 25:22, choć przy stanie 22:16 trafił się nam przestój.

Kolejny set otworzył się dla Nas bardzo dobrze 4:1 i 4:4. Dalej trwa walka, która wyprowadza Nas na prowadzenie 19:12. Dalej są chwile zwątpienia, ale ostatecznie finiszujemy z pewną wygraną 25:16.

Przełamanie w rozgrywkach staje się faktem!

Trener Wodzień wyciągnął wnioski z poprzednich spotkań swojej ekipy i tym razem podejmował szybkie i trafione decyzje korygując ustawienie swojego zespołu. Oczywiście można polemizować z częścią decyzji, ale zwycięzców się nie sądzi, więc na tym zostawmy.

Na bardzo wysokim poziomie spotkanie rozegrała rozgrywającą Julia Gapik znakomicie wspomagana przez Łucję Bińczycką.

To zasługa skrzydłowych w gronie, których Sandra Pierzchała i Paulina Pachurka rozegrały kapitalne spotkanie bardzo mocno przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu.

Karolina Kohut zaczęła na jednej pozycji, a kończyła na innej wspomagając zespół tam, gdzie tego potrzebował przyczyniając się do wygranej.

Dziś zwycięstwo dedykujemy obchodzącej urodziny Annie Gudowicz, która również miała wkład w wygraną.

Libero zespołu to mająca zawsze dużo na głowie Joanna Przybylska i debiutująca Łucja Koziorowska. Pierwsza potwierdziła, że może pomóc zespołowi, a druga zadebiutowała bardzo obiecująco.

Angelika Halczak i nareszcie 🙂 kilkanaście punktów w ataku! Bezcennych i jak bardzo ważnych!

Magdalena Turek i Magdalena Bukowiecka, czyli bezcenne zmiany i znakomita pomoc zespołowi.

Luiza Kwiatek dawała pozytywne zmiany koleżankom pomagając w wygranej!

Gratulacje!

Czas na odpoczynek i pracujemy dalej!

Gorące podziękowania dla kibiców zespołu SKF Politechnika, którzy ponieśli Nasz team do wygranej!!!