KS Energetyk Poznań – SKF Politechnika Poznańska Poznań 3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 26:24)

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Gapik, Gudowicz, Kohut, Halczak, Przybylska(l) oraz: Kwiatek(l), Bińczycka, Radzewicz, Turek, Bukowiecka.

Całkowicie debiutującą w rozgrywkach centralnych nasza drużyna stanęła na przeciwko Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego z klubu Energetyk Poznań.

Gospodynie spotkania ograne w kategoriach centralnych rozgrywek o młodzieżowe Mistrzostwa Polski stanęły do walki z nieopierzoną na tym tle drużyną z poznańskich Rataj.

Dwa pierwsze sety to całkowita dominacja gospodyń, które łatwo wypunktowały gości.

Mecz rozpoczął się „na nowo” w trzecim secie kiedy to miejscowe siatkarki wyraźnie spuściły z tonu, a dwa pierwsze sety kosztowały je bardzo dużo, a nasza ekipa poprawiła odbiór i wystawę.

Wygrana 25:23 w trzecim secie odzwierciedla to, że gospodynie próbowały, a Nam udało się podnieść, bo w tym secie byliśmy po prostu skuteczniejsi.

Czwarta odsłona to nasze prowadzenie i odzyskanie wyniku przez miejscowe.

Dalej trwa wyrównana walka, a oglądamy spotkanie ekip, które wyraźnie gryzie trema.

Z jednej strony spokojny Marcin Patyk wsparty od drugiego seta towarzystwem Dariusza Ciszaka, a z drugiej strony zmienne oblicza Przemysława Wodzienia, który wraz ze swoim zespołem debiutował w rozgrywkach centralnych.

Kolejne piłki dolegają emocji. 19:17, 20:18, 22:20, 23;21, 24:22 i 24:24 kiedy podopieczne Wodzienia dochodzą do remisu!

Kolejna akcja to wygrana miejscowych na 25:24 i piłka o pozostanie w spotkaniu, gdzie mamy kilka szans, ale ostatecznie spada ona po naszej stronie.

3:1 dla rywalek i gratulacje dla nich

Nam pozostaje nadzieja, że w rewanżu w naszej małej hali będzie inaczej do czego na pewno będziemy dążyć.

Dziękujemy bardzo licznie przybyłym kibicom, którzy stanowili minimum 50 procent frekwencji w hali na ul. Bukowskiej w Poznaniu co dla Nas jest bardzo ważne, bo dziewczyny wiedziały i wiedzą, że nie są same!