UKŻPS Kościan – SKF Politechnika Poznańska 3:2(25:22, 23:25, 19:25, 25:15, 15:7)

Skład SKF: Pierzchała(c), Gapik, Pachurka, Halczak, Gudowicz, Bukowiecka oraz: Przybylska(l), Kwiatek(l), Radzewicz, Mikołajczak, Turek, Bińczycka.

Trener: Przemysław Wodzień

W Kościanie na spotkanie towarzyskie umówiły się dwa zespoły drugoligowe Kościan i Poznań.

Początek pierwszej partii zapowiadał, że zobaczymy ciekawe spotkanie.

Zmienne akcje, kontry i udane obrony to wszystko cechowało pierwszego seta w, którym obie ekipy zagrały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie wygrywa Kościan 25:22 i obejmuje prowadzenie w spotkaniu 1:0.

W drugiej partii obraz gry się nie zmienił i trwała zażarta walka z obu stron. Spotkanie w pierwszych dwóch setach mogło się naprawdę podobać, bo stało na bardzo wysokim poziomie. W tej odsłonie 25:23 i rewanż poznańskich siatkarek na 1:1.

Kolejna odsłona do pewnego momentu była wyrównana, a potem dzięki serii świetnych zagrywek drużyna Przemysława Wodzienia, czyli SKF wypracowała przewagę, którą dowiozła do końca wygrywając 25:19 i obejmując prowadzenie 2:1.

To, że oglądamy wielką siatkarską walkę z obu stron potwierdziło się w czwartej partii. Po wysokiej porażce w trzecim secie w kolejnej odsłonie miejscowe zawodniczki zrewanżowały się równie wysoką wygraną 25:15 i wyrównaniem na 2:2.

Piąty set to wyraźna gra pod dyktando miejscowych. 15:7 w pełni oddaje przebieg seta.

Ostatecznie po spotkaniu pełnym walki miejscowe 3 SKF 2 i wygrana pada łupem miejscowych.

Dla obu ekip było to spotkanie przed sezonem i na pewno stanowi cenny materiał u progu sezonu ligowego.