Wczesnym rankiem do Chełmna udały się podopieczne trenera Przemysława Wodzienia – zespół drugoligowy SKF Politechnika Poznańska Poznań, który od godziny 10:00 rywalizowały w turnieju „Przed Ligą” z udziałem zespołów UKS Culmen Chełmno oraz PTPS Piła.

Zespoły rozgrywały swoje spotkania według systemu każdy z każdym.

UKS Culmen Chełmno – SKF Politechnika Poznańska Poznań 1:3(23:25, 25:18, 18:25, 17:19)

Skład SKF Politechnika: Pierzchała(c), Turek, Pachurka, Kohut, Bińczycka, Gudowicz, Przybylska(l) oraz: Radzewicz, Kwiatek(l)

Spotkanie rozpoczęło się wyrównanie i tak było do samego końca pierwszego seta, który padł łupem poznańskich siatkarek 25:23, choć rywalki prowadziły 22:20.

W drugim secie miejscowe odpowiadają wygraną 25:18 i wynik spotkania to 1:1.

Trzeci set to powrót do gry poznańskich zawodniczek, które bardzo wyraźnie kontrolując przebieg seta wygrywają 25:18.

Przed czwartym setem trenerzy obu ekip umówili się, że toczony on będzie w systemie punktowym jak w piątym secie.

Ostatecznie pomimo prowadzenia 14:11 Culmem ulega 17:19 i przybyłe z Poznania siatkarki notują cenną wygraną 3:1.

PTPS Piła – SKF Politechnika Poznańska Poznań 1:3(25:18, 18:25, 22:25, 13:15)

Poznańskie siatkarki zaczęły źle, bo od wyraźnej przegranej 25:18.

W drugim secie potrafiły jednak odzyskać rytm gry i wygrały bardzo pewnie wyrównując stan spotkania na 1:1.

W kolejnej odsłonie doszło do przełamania i wygrana Poznania 25:22 daje prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Czwarty set ponownie ustalony jest na grę w myśl zasad z piątego seta i pilanki stają przed wielką szansą prowadząc 13:10, ale przegrywają po bezbłędnej grze w końcówce naszej ekipy 13:15 i całe spotkanie 1:3.

PTPS Piła – UKS Culmen Chełmno 1:3