SKF KS Poznań – UKS LIS Tuliszków 3:2(19:25, 25:17, 25:27, 25:20, 15:11)

Spotkanie w Poznaniu otworzyło rywalizację w walce finałowej.

Kameralna hala Politechniki Poznańskiej została w całości wypełniona przez przybyłych kibiców w gronie, których byli również goście z Tuliszkowa.

Partia otwarcia zdecydowanie dla UKS, który zagrał mądrze i doświadczone siatkarki z Tuliszkowa wykorzystały chłodną głowę, aby wypunktować grające na wielkim ciśnieniu poznańskie siatkarki. Ostatecznie goście fniszują z wygraną 25:19.

Drugi set to wielki powrót naszej ekipy, która od początku narzuca swój styl gry, aby finiszować z bezpieczną wygraną 25:17.

Kolejna odsłona i znów niesamowita walka z obu stron. Widowisko nie stoi może na światowym poziomie, ale chęciami i wolą walki obu ekip możnaby obdzielić nie jedno spotkanie. Przy stanie 24:19 dla Tuliszkowa na zagrywce po stronie Poznania staje środkowa i jest po 24!

Kolejne piłki to po 25 i ostatecznie dwa błędy własne decydują o minimalnej porażce 25:27 na 1:2.

Stajemy z nożem na gardle do walki w czwartym secie.

Niesieni momentami fanatycznym dopingiem publiczności ruszamy od stanu 8:0! Kolejne piłki pomimo momentów przestojów pozwalają nam na wygraną 25:20 i wyrównanie stanu spotkania na 2:2.

Decydujący set to początek marzenie 6:1! Czas i 4:6, 7:5, 6:8, a potem odjazd na 15:11 i wygraną w całym spotkaniu 3:2!!!

Za nami kapitalne spotkanie w wykonaniu obu ekip w hali Politechniki.

Część druga jutro o godz. 16:00