Główna » Aktualności, Komunikaty, Partnerzy

Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 85 za Nami!

Autor: adminn dnia 17 marca 2016 Brak komentarzy

Tradycją naszej szkoły jest, że corocznie otwiera swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych dzieci i ich rodziców. Nie inaczej było w roku bieżącym; 24 lutego spotkaliśmy się z nimi w ramach „Drzwi otwartych”. Już przy wejściu wszystkich przybyłych witali nasi uczniowie jako Kawalerowie Maltańscy, wręczający skromny upominek.

Zgromadzonych gości powitała też Pani Dyrektor Urszula Kaczmarek, wyczerpująco opowiadając o szkole i odpowiadając na pytania rodziców. Jej wystąpieniu towarzyszyła prezentacja, przedstawiająca szkołę i uczęszczających do niej uczniów.

Nasi goście, którzy mamy nadzieję staną się stałymi bywalcami i uczniami naszej szkoły, mieli możliwość zapoznać się z kadrą nauczycieli i obejrzeć od środka każdą salę- lekcyjną, świetlicową, biblioteczną i gimnastyczną. Później gromadka dzieci, żywiołowo reagująca na opiekuna- panią Tatianę Mura- Waraczewską, przemieszczała się po szkole jako kosmiczna rakieta, zwiedzająca kolejne planety: sale nauczania przeznaczone dla „zerówki” i klas pierwszych, pomieszczenia świetlicy, bibliotekę, sale lekcyjne oddziałów klas drugich i trzecich oraz pracownie nauczania systematycznego. W każdym z tych miejsc czekali nauczyciele, gotowi odpowiedzieć na pytania nurtujące rodziców, pomoce używane na lekcjach, a także uczniowie prezentujący swoje umiejętności m.in. wykonując eksperymenty przyrodnicze czy prezentując króciutkie inscenizacje.

Po bardzo emocjonującym zwiedzaniu dzieci miały jeszcze możliwość pobawić się na sali gimnastycznej, pośród przygotowanych dla nich atrakcji. To było bardzo miłe spotkanie i mamy nadzieję, że od września będziemy się widywać w każdy szkolny dzień… Zapraszamy serdecznie!

 

Share on Facebook!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2022 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl