Orkan Września – SKF KS Poznań 0:3(16:25, 17:25, 25:27)

Skład SKF: Gapik(c), Kohut, Pachurka, Błędowska, Halczak, Radzewicz, Przybylska(l) oraz: Mikołajczak, Patynek, Urbańska, Wawrzyniak.

Trener: Zbigniew Woźniak

Spotkanie we Wrześni otworzyło gry w tegorocznym sezonie ligowym.

Początek spotkania to wzajemne badanie sił i walka punkt za punkt. Od połowy seta zaczyna się odjazd punktowy naszej drużyny, która wygrywa ostatecznie wyraźnie 25:16.

Drugi set jest bardzo bliźniaczy. Początek to wzajemna gra punkt za punkt i zrywy Wrześni, która próbuje przejąć inicjatywę. Od połowy seta łapiemy jednak wyraźnie wiatr w żagle, aby finiszować z wygraną 25:17.

Trzeci set ma być potwierdzeniem naszej dominacji, lecz nic bardziej mylnego. Grając na luzie zaczynamy od stanu 1:4, a potem jest 17:20. Przy stanie 21:24 miejscowe mają kolejne trzy piłki setowe, ale ostatecznie we wspaniałym stylu po atomowym bloku Halczak wyrównujemy na po 24.

W grze na przewagi jesteśmy lepsi i finiszujemy z wygraną 27:25, a w całym spotkaniu 3:0.

Trzy bezcenne punkty na terenie rywala, który będzie liczył się w walce o awans do półfinału to jest bardzo dobra zdobycz.

Bardzo dobre zawody rozegrała dziś Karolina Kohut. Kapitalne wprowadzenie zaliczyła Paulina Pachurka od razu wprowadzona do pierwszej siódemki i to się opłaciło, bo zdobyła kilkanaście naprawdę bezcennych punktów.

Dopóki starczyło sił bardzo dobre spotkanie rozgrywały Halczak i Gapik, a niczym profesor zagrała debiutująca dziś Lidia Błędowska.

Kapitalne zmiany dawała poznańska młodzież w składzie: Patynek, Wawrzyniak, Urbańska, Mikołajczak, a na wysokim poziomie zagrała czyniaąca systematyczne postępy na pozycji libero Joanna Przybylska.

W roli atakującej dobrze spisała się Jagoda Radzewicz, która może być ciekawą alternatywą na przyszłość na tej pozycji.

Całość prowadzona bardzo dobrze taktycznie zamyka się dziś w bardzo pozytywny obraz, bo wywozimy z Wrześni trzy bardzo cenne punkty.

Gratulacje!

Wyjazd zawodniczek na spotkanie możliwy był dzięki wsparciu finansowemu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji projektu Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań.