7. PKS MOS Zbąszyń

Zespół w trakcie rozgrywek został wycofany z ligi.

6. MKS Noteć Czarnków 2 punkty, 3:32 sety.

Zespół z Czarnkowa w tym sezonie doczekał się pierwszego zwycięstwa kiedy to pokonał FKS Poznań 3:2. Były to jedyne wygrane sety przez siatkarki z Czarnkowa, bowiem pozostałe spotkania zawodniczki z Czarnkowa przegrały wynikami 0:3. Kilka razy siatkarki z Czarnkowa były bliskie wygrania seta w spotkaniach z mocniejszymi rywalkami.

5. FKS Poznań 6 punktów, 11:30 sety.

Drugi z zespołów, który nie odegrał roli w walce o czołowe lokaty w grupie. Siatkarki FKS to najmłodszy zespół występujący w grupie B. Zawodniczki nigdy wcześniej nie grające w III lidze kilka razy w spotkaniach z mocniejszymi rywalkami nie miały wiele do powiedzenia. Drużyna płaci tzw. „debiutanckie frycowe” co wynika z wieku i oswajania się z innym poziomem gry zawodniczek. Drużyna w tym sezonie dopiero ogrywa się w lidze seniorskiej i efekty tego zobaczyć będzie można dopiero w przyszłości. Dwie wygrane powinny stanowić jednak dla młodych zawodniczek motywację do dalszej pracy, a dla trenera i działaczy być wyznacznikiem, iż obrana droga przygotowań zespołu jest słuszna, a zawodniczki w rundzie finałowej mogą zdobyć jeszcze kilka cennych punktów.

4. KS Bazar Śrem 15 punktów, 17:21 sety.

Siatkarki Prezesa Radosława Łucki w rundzie rewanżowej rozgrywek grupowych spisywały się rewelacyjnie. Pokonanie czołowych zespołów grupy, czyli KS Energetyk i MKS MDK Trzcianka to na pewno duże sukcesu Bazaru. O zajęciu czwartego miejsca zdecydowała fatalna pierwsza runda rozgrywek. Bazarki w rundzie rewanżowej pokazały, iż mogą zdobywać punkty w spotkaniach z mocnymi rywalkami i ten właśnie fakt powinien być budujący przed spotkaniami o miejsca 7-12. Drużyna Bazaru powinna wywalczyć lokatę w pierwszej dziesiątce rozgrywek.

3. MKS MDK Trzcianka 22 punkty, 26:14 sety.

Siatkarki z Trzcianki zagrają o miejsca 1-6 w końcowej klasyfikacji rozgrywek. Drużyna MDK nie miała większych problemów w spotkaniach z zespołami z dolnej części tabeli (wyjątek mecz z Bazarem). W spotkaniach z czołowymi zespołami grupy straciła jednak cenne punkty, których może zabraknąć w rundzie finałowej. Za postawę w pierwszej rundzie drużynie oraz trenerowi należą się duże brawa, bowiem 22 punkty to bardzo dobry wynik i siatkarki z Trzcianki z nadziejami powinny wyglądać rundy finałowej.

2. KS Energetyk Poznań 25 punktów, 29:12 sety.

Przed początkiem rundy zespół słusznie uważany za faworyta grupy. Zawodniczki trenera Kazimierza Fabina bardzo dobre spotkania potrafiły przeplatać słabszymi. Porażka z Bazarem to największą niespodzianka tej rundy rozgrywek. W meczach z drużynami z dołu tabeli drużyna nie miała problemów z regularnym zdobywaniem punktów. W starciach z czołówką grupy zgubiła za to cenne punkty, których zabrakło do wygrania rywalizacji w grupie B. Do rundy finałowej siatkarki Energetyka zabierają siedem bardzo cennych punktów, a punkty te dają nadzieje na czołowe lokaty w końcowej tabeli. Dużym atutem zawodniczek Energetyka jest możliwość trenowania lub samego podglądania zawodniczek ćwiczących na w zespole drugoligowym. Za postawę w pierwszej rundzie dla zawodniczek – duże brawa.

1. SKF KS Poznań 29 punktów, 32:10 sety.

Siatkarki SKF po spadku z Serii A w ubiegłym sezonie nie były typowane do czołowych lokat w tej grupie. Zawodniczki od początku sezonu prezentują się dobrze w czym duża zasługa bardzo dobrze przepracowanych przygotowań. Atutami siatkarek są waleczność, ambicja i regularnie dobra postawa. Zespół jak mogą tak wspierają głośni kibice siatkarek. Drużyna w 11 spotkaniach przegrała zaledwie raz i to wynikiem 2:3. Pozostałe spotkania zawodniczki wygrały . To daje duże nadzieje przed rundą finałową rozgrywek, ale w SKF nikt nie powinien zapominać, iż rywalki czekające w rundzie finałowej to bardzo dobre zespoły i należy się bardzo dobrze do spotkań przygotować. Za postawę w rundzie grupowej bardzo duże brawa i oby tak dalej !!!