Trzecioligowe siatkarki SKF KS Poznań wygrały na wyjeździe z GLKS Barycz Janków Przygodzki 3:1 i umocniły się na pozycji wicelidera. Najlepszą zawodniczką w poznańskim zespole była Jagoda Radzewicz.

siatkówka SKF KS Poznań 2014_2015

Spotkanie w Jankowie Przygodzkim dla obu zespołów miało ogromne znaczenie, gdyż dzieliła je różnica zaledwie trzech punktów. SKF KS Poznań w przypadku zwycięstwa mógł się umocnić na pozycji wicelidera, a GLKS aspiruje do czołówki i potwierdził to w pierwszym secie. Już po pierwszych akcjach miejscowe prowadziły 4:0, ale z upływem czasy poznanianki zaczęły dochodzić do głosu i pod koniec seta prowadziły 23:21. W tym momencie trener Albin Bednarczyk wziął czas i GLKS odwrócił losy premierowej odsłony na 25:23.

Dwa kolejne sety były bardzo wyrównane, ale dzięki znakomitej grze Jagody Radzewicz oraz waleczność i zaangażowanie reszty zespołu SKF KS Poznań objął prowadzenie w setach 2:1. Jednak przez długie minuty czwartego seta grę prowadziły głównie miejscowe, które wyszły na prowadzenie 21:14. Trener Zbigniew Woźniak wziął czas, dokonał poważnych roszad w składzie i udało się doprowadzić do remisu 23:23. W końcówce GLKS miał jeszcze dwie piłki setowe, ale doświadczone poznanianki wywalczyły wygraną w tym secie 27:25 oraz całym spotkaniu 3:1.

Kolejne spotkanie siatkarki SKF KS Poznań rozegrają w sobotę, 6 grudnia o godz. 14:00 we Wrześni z miejscowym Orkanem

GLKS Barycz Janków Przygodzki – SKF KS Poznań 1:3(25:23, 22:25, 23:25, 25:27)

Skład SKF KS Poznań: Sandra Pierzchała (kapitan), Zofia Barwicka, Karolina Kohut, Anette Ngamayama, Klaudia Nowak, Natalia Geremek, Joanna Przybylska (libero) oraz Jagoda Radzewicz, Karolina Balicka (libero), Wiktoria Mikołajczak, Marta Tujek, Patrycja Gębalska.

Wyniki spotkań 8. kolejki III ligi:
(sobota, 22 listopada 2014 roku)
Barycz Janków Przygodzki – SKF KS Poznań 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 25:27)
UKŻPS Kościan – Orkan Września 3:0 (25:22, 25:18, 25:13)
MKS MDK Trzcianka – UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:13, 25:20, 25:19)

6. UKS ZSMS Poznań 8 2 6:24

Wyjazd siatkarek SKF KS Poznań na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania.