Derby pod siatką dla SKF

Michał Sułkowski | aktualizacja: Wtorek, 21 października 2014 roku, godzina 16:12

Choć wynik na to nie wskazuje, derbowe spotkanie w rozgrywkach trzeciej ligi siatkarek zgromadzonej publiczności dostarczyło niespodziewanie wielu emocji. SKF KS Poznań pokonał UKS ZSMS Poznań w meczu III Ligi Siatkówki Kobiet Serii A.

na zdjęciu Anette Ngamayama i Sandra Pierzchała | fot. Dariusz Kohut
W pierwszym secie szalona ambicja i duże emocje gospodyń wyprowadziły je na prowadzenie 18:15. Potem górę wzięło doświadczenie przyjezdnych.
Podopieczne Woźniaka opanowały sytuację we własnych szeregach i zasłużenie finiszowały z wygraną 25:19.
W drugim secie obraz gry był podobny. Początek dla bardzo ambitnych gospodyń i skuteczne opanowanie sytuacji po stronie SKF owocuje powieleniem wyniku, 25:19 i 2:0 dla przyjezdnych.
W trzecim secie bardzo długo zanosiło się na wygraną miejscowych, które prowadziły 22:20. W końcówce podopieczne Ernesta Malanowskiego pogubiły się, a ograne siatkarki ze strony SKF nie miały problemu z wykorzystaniem sytuacji i wygrały 25:23 pieczętując wygraną w całym spotkaniu 3:0.
Po tym spotkaniu z dorobkiem 12 punktów siatkarki SKF KS Poznań umocniły się na drugim miejscu w tabeli rozgrywek ligowych.