W weekend w hali CS Politechniki rozegrano VI Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania p. Ryszarda Grobelnego.

Zawody w Poznaniu sędziowali:

Kinga Wencel Bruczyńska i Mateusz Broński z WS WZPS Poznań.

Patronami medialnymi turnieju byli: Telewizja WTK, portal epoznan.pl, wielkopolskasiatkowka.pl

Sobota:

Turniejowe zmagania rozpoczęły się od spotkania SKF seniorki – UKS Ares Nowa Sól. Spotkanie to zakończyło się wyraźną wygraną zespołu z Poznania 2:0.

W drugim meczu wewnętrzny pojedynek Pilanek na 2:1 dla pierwszej ekipy.

Przed południem zawody w hali Politechniki odwiedziła p. Dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznania p. Ewa Bąk.

Oficjalne otwarcie w imieniu władz Miasta Poznania poprowadził Radny Miejski p. Andrzej Bielerzewski.

W południe mordercze spotkanie Warszawa – SKF, które ostatecznie SKF przegrał po pięknej walce na przewagi.

Potem seria spotkań z udziałem gości oraz juniorek SKF sprawia, że na koniec pierwszego dnia prowadzi Mazovia Warszawa.

Wieczorem opiekunowie ekip wspólnie z organizatorami i częścią zawodniczek udali się obejrzeć spotkanie w ramach Mistrzostw Świata w siatkówce: Polska – Serbia.

Dzień zakończyło spotkanie z udziałem opiekunów ekip zorganizowane przez organizatorów, a służyło ono wymianie doświadczeń i szansie na integrację.

Niedziela:

Poranek niedzielny przynosi porażkę SKF z Piłą I i utrudnia poznańskiej ekipie walkę o medal.

W kolejnym spotkaniu spora sensacja kiedy po bardzo dobrym spotkaniu UKS Ares Nowa Sól pokonuje Piłę II 2:0 i przywraca zawodniczkom z Poznania szansę na medal.

Wewnętrzny pojedynek ekip SKF pada łupem seniorek, które wygrywają 2:0, ale wcale nie przyszło to łatwo.

Przed południem w hali Politechniki gościmy Zastępcę Dyrektora Wydziału Sportu p. Macieja Piekarczyka oraz Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej p. Damiana Gapińskiego.

Przed godziną trzynastą spotkanie o złoto w, którym Piła I zaskakująco łatwo wygrywa z Mazovią 2:0.

Po chwili przerwy w hali widać już rzeszę naszych kibiców w gronie, których oglądamy: rodziców siatkarek, byłe i obecne zawodniczki, oraz przyjaciół klubu.

W drugim dniu turnieju w hali spotkać mogliśmy również Przyjaciela Klubu trenera Zbigniewa Kegela oraz sędziego Jana Nowaczyńskiego.

Wszyscy przybywają zjednoczeni w celu wsparcia zespołu w walce o odzyskanie po czterech latach podium turnieju krajowego.

Matematyka nie kłamie do podium wystarcza wygrany set.

Przy głośnym dopingu zespół z Poznania prowadzi 19:13 i następuje chwila dramatu. Kontuzji jak się okazało na szczęście nie groźnej doznaje libero zespołu i potrzebna jest zmiana.

Rywalki wykorzystują szansę i doprowadzają do remisu. Jest po 21. W nerwowej końcówce przy zagrywce Barwickiej wychodzimy na prowadzenie 24:21 i kiedy piłka spada po stronie rywalek, a wygrywamy 25:21 na miejscach zajmowanych przez kibiców panuje wielka radość!

Zawodniczki mają świadomość zdobyczy i drugi set zaczyna się od prowadzenia rywalek. Jest już 10:15, ale dochodzimy na 17:17, aby w szaleńczej końcówce zwyciężyć 25:23 i 2:0! Po czterech latach przerwy znów mamy medal!

W ostatnim spotkaniu pierwszy set jest szokiem, ale takim pozytywnym szokiem jest weekendowa postawa juniorek. Kiedy na tablicy jest po 23 kibice czekają na sensację, ale doświadczeni goście z Warszawy wygrywają. Drugi set już wyraźnie dla Warszawy.

Po spotkaniu następuje uroczystość zamknięcia turnieju, którą prowadzi Michał Sułkowski z klubu SKF KS Poznań.

Na początek bardzo miły dla Nas moment kiedy to zespół seniorek wsparty juniorkami wraca po czteroletniej przerwie na podium turnieju w Poznaniu!

W dekoracji uczestniczą wszyscy przedstawiciele klubu SKF KS Poznań.

Drugie miejsce dla Warszawy, która pozostawiła po sobie dobre wrażenie, a tradycji staje się zadość i kolejny raz wygrywa kto inny tym razem po pięknej postawie – PTPS Piła I.