Dzisiaj w hali Politechniki rozegrano VI TURNIEJ O PUCHAR ZARZĄDU SKF KS POZNAŃ.

W turnieju zagrały ekipy: UKS Śmigiel, UKS Hetman Sobieski, SKF KS Poznań kadetki, SKF KS Poznań juniorki.

Wyniki turnieju:

godz. 09:30 SKF KS Poznań kadetki – SKF KS Poznań juniorki 1:2(26:24, 15:25, 10:15)

Spotkanie wewnętrzne miało ciekawy charakter. Kadetki podjęły piękną walkę i niewiele zabrakło do wygranej. Ostatecznie górą nad młodzieńczą fantazją kadetek wzięło wyrachowanie juniorek, które wygrały zasłużenie.

godz. 10:30 UKS Hetman Sobieski Poznań – UKS Śmigiel 2:0(25:18, 25:12)

Bardzo jednostronne spotkanie, które zasłużenie wygrała ekipa Hetmana.

godz. 11:30 SKF KS Poznań juniorki – UKS Hetman Sobieski Poznań 2:1(25:16, 21:25, 15:11)

Najbardziej wyrównane, ale i najbardziej dramatyczne spotkanie w turnieju. Pierwszy set wyraźnie dla juniorek, a drugi wyraźnie dla Hetmana. W trzecim secie goście prowadzili już 9:3, aby po fantastycznej końcówce naszych siatkarek przegrać 11:15 i całe spotkanie 1:2.

godz. 12:20 UKS Śmigiel – SKF KS Poznań kadetki 2:0(25:22, 25:22)

O sukcesie zespołu ze Śmigla zdecydowała mniejsza ilość własnych błędów.

godz. 13:15 SKF KS Poznań juniorki – UKS Śmigiel 2:1(25:17, 23:25, 15:13)

Bardzo dziwne spotkanie. Pierwszy set wyraźnie dla juniorek, a w drugim długo mieliśmy szansę na wygraną. Ostatecznie po błędach w obronie przegraliśmy na 1:1. Trzeci set był dramatyczny. W końcówce górę wzięło doświadczenie juniorek, które pomimo ogromnego zmęczenia dowiozły wygraną w spotkaniu 2:1.

godz. 14:10 UKS Hetman Sobieski Poznań – SKF KS Poznań kadetki 2:0(25:14, 25:7)

Bardzo wyraźna wygrana zespołu Hetmana. Zmęczone kadetki SKF nie podjęły walki.

Końcowa tabela:

1. SKF KS Poznań juniorki

2. UKS Hetman Sobieski Poznań

3. UKS Śmigiel

4. SKF KS Poznań kadetki

Po pięciu latach Puchar Zarządu SKF KS Poznań ponownie w rękach naszego klubu!

Juniorki i kadetki zaprezentowały się dziś na boisku w Poznaniu pozytywnie. Na czas, gdy były siły obie ekipy walczyły bardzo ambitnie. Natomiast w końcówce w poczynaniach naszych ekip było widać zmęczenie zakończonym dopiero dwa dni temu obozem i dziewczyny z grupy juniorek dzięki dużej ambicji dowoziły do końca zasłużone wygrane.

Był to pierwszy turniej w tym sezonie i im dalej w czasie tym powinno być lepiej!

Dziękujemy zawodniczkom i trenerom za sportową postawę!

Kadra SKF KS poznań na turniej w Poznaniu:

juniorki: Karolina Kohut(c), Monika Głąbicka, Alicja Strańczyk, Agata Latanowicz, Klaudia Nowak, Agata Pietz, Dagmara Gierasińska, Wiktoria Mikołajczak.