„Kadetki SKF w 2010 roku”

Kadetki naszego klubu rok rozpoczęły od gier o miejsca 17-22 w końcowej tabeli rozgrywek ligi kadetek. Seria kilku wygranych z rzędu była wyraźnym sygnałem, iż forma zespołu zwyżkuje, a drużyna nie traci głowy w trudnych momentach. Po zakończeniu debiutanckiego sezonu w rozgrywkach ligowych siatkarki wystąpiły na turnieju w Słupcy. Impreza ta była dużym sukcesem młodych zawodniczek, które w swojej kategorii wiekowej zajęły 1 miejsce, a w kategorii seniorek 2 miejsce. Kilka dni później drużyna kadetek wystąpiła w kolejnym turnieju tym razem w Nowym Tomyślu. Występ w turnieju wypadł ponownie bardzo dobrze i drużyna wygrała kolejny turniej pokonując wyżej notowane ekipy III ligi B. W kwietniu nasze zawodniczki ambitnie zaprezentowały się na turnieju w Oborzyskach Starych, a pierwsza połowa roku zakończona została udziałem w międzynarodowym turnieju organizowanym przez KS Bazar. Zawodniczki naszego klubu przywiozły z tej imprezy drugie miejsce co przed nadchodzącymi wakacjami mogło i bardzo nas cieszyło. Druga polowa roku rozpoczęła się od sierpniowych treningów w hali CS Politechniki. Potem nadszedł bardzo udany w wykonaniu kadetek obóz letni w Dźwirzynie. Sezon 2010/2011 otwarty został 31 sierpnia kiedy to zmęczone obozem przygotowawczym kadetki wystąpiły w turnieju w hali CS Politechniki i po bardzo dobrej grze zajęły drugie miejsce. Kolejne dni i tygodnie upływały na treningach zespołu.  Zawodniczki w końcu z dużymi nadziejami przystąpiły do drugiego sezonu gier w rozgrywkach kadetek. Drużyna zmagała się z własnymi problemami, ale mimo to dzielnie walczyła. Do awansu do górnej fazy rozgrywek zabrakło dłuższej ławki rezerwowych, trochę szczęścia, oraz kilku innych rzeczy, ale siatkarki na boisku zostawiły dużo serca. W drugiej rundzie rozgrywek zawodniczki spisują się dobrze i kompletują kolejne punkty w meczach z rywalkami. Kadetki wzmocnione dwoma juniorkami występują również w tegorocznych rozgrywkach juniorek, gdzie zagrają o miejsca 10-13 w końcowej klasyfikacji rozgrywek. Co przyniesie nam 2011 rok tego dziś nie wie nikt. Jednak w 2010 roku kadetki dostarczyły nam dużo radości swoimi zagraniami, kolejnymi meczami, rozwojem własnych umiejętności, wspieraniem młodszych koleżanek wchodzących do zespołu, ambicjom oraz dużym poczuciem humoru. Serdecznie dziękujemy zawodniczkom za cały rok pracy i życzymy powodzenia w kolejnym roku gier.