Dzisiaj w Jarocinie rozegrano finał Mistrzostw Wielkopolski w mini siatkówce dziewczynek w ramach realizacji projektu Kinder+Sport.

W finale nasze barwy reprezentował zespół dwójek w składzie: Aleksandra Choromańska(kapitan) – Julia Grudzińska.

Siatkarki wspierane były cały dzień dopingiem przez swoje rodziny, które w licznej grupie dotarły z Poznania.

Pierwsze nasze spotkanie w grupie przegraliśmy z późniejszymi medalistkami z Jarocina 0:2(-9,-6).

W drugim spotkaniu z zespołem UKS ZSMS Poznań zaprezentowaliśmy się dużo lepiej i wygraliśmy 2:0.

Trzecie spotkanie z Wronkami, które decydowało o końcowych lokatach w tabeli grupy z Wronkami zaczęliśmy dobrze i prowadziliśmy 1:0, a w drugim secie 10:9(spotkania grane były do 11). Coś się jednak zacięło i przegraliśmy tego i następnego seta, a całe spotkanie 1:2.

Trzy zespoły miały równą ilość punktów i o awansie do szóstki decydowały małe punkty.

Z szybkich obliczeń na kartce wynikało, że to może być za mało. Czekać trzeba było jednak na oficjalne wyniki.

Skrupulatny w podliczeniu sędzia główny rozgrzał emocje zainteresowanych ekip niemalże do maksimum i w końcu okazało się, że to my z drugiego miejsca awansujemy do grona zespołów walczących o miejsca 1-6!!!

W kolejnym spotkaniu podjęliśmy walkę, ale przegraliśmy z rywalem, który w tym momencie był po prostu lepszy, czyli Siatkarzem Koło.

Spotkanie z Dwójką Stęszew decydowało o tym kto zagra o brązowy medal… zaczęliśmy dobrze i wygraliśmy pierwszego seta obejmując prowadzenie 1:0. W drugim secie przegraliśmy 9:11 na 1:1. Emocje panowały w trzeciej partii długo przegrywaliśmy, aby dojść na remis po 7 i gdy wydawało się, że to jest moment na przełamanie do gry powróciły rywalki, które po końcówce pełnej dramatycznych zwrotów akcji i zaangażowania obu ekip wygrały 11:9 i całe spotkanie 2:1.

Zmęczona i, chyba trochę rozbita po tym spotkaniu nasza ekipa w meczu o piątą lokatę przegrała 0:2 i zakończyła udział w finale na 6 miejscu w gronie 12ekip.

Występ zespołu należy oceniać zdecydowanie bardzo dobrze. Zawodniczki wraz z trenerem potwierdziły, że praca wykonywana przez grupę zmierza we właściwym kierunku co bardzo cieszy. Do walki o brąz zabrakło naprawdę bardzo niewiele i tak oto zakończył się dla nas udział w zawodach w Jarocinie, gdzie dziś nasze zawodniczki pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie.

Zakończenie turnieju jak i cała jego organizacja stała na bardzo wysokim poziomie za co chwała i gratulacje gospodarzom z Jarocina.

Jeszcze tylko podróż do Poznania i już jesteśmy tak kończy się tegoroczna edycja rozgrywek mini siatkówki dla naszych siatkarek. Edycja z pewnością udana, a był to czas, który nam i rodzicom oraz kibicom siatkarek dostarczył wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

Za to wszystko na koniec dnia serdeczne podziękowania i gratulacje dla duetu, który drogę do finału rozpoczął 17 listopada od pierwszych rozgrywek w tym sezonie, a potem przez prawie siedem miesięcy śledziliśmy tą piękną wędrówkę do Jarocina.

Dziękujemy!!!

Dziękujemy rodzicom za doping i wsparcie

Wyjazd zawodniczek do Jarocina współfinansowany był ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania.