W sobotę zawodniczki z grupy młodziczek i kadetek udały się na towarzyskie zawody do Złotowa.

Młodziczki w swojej grupie gier rywalizowały z zespołami: Sparty Złotów, UKS Morena Miastko oraz Mieszko Połczyn Zdrój.

W pierwszym spotkaniu zagraliśmy z zespołem Sparty Złotów. Pierwszy set długo wskazywał, że przegramy bardzo wyraźnie, bo było już 8:17. Końcówka seta to szaleńczą pogoń, która omal nie przyniosła efektu, bo ze stanu 8:17 przegraliśmy 23:25.

W drugim secie obraz gry coraz mocniej się wyrównywał, a dało to nam efekt w postaci wygranej i wyrównania w spotkaniu na 1:1.

Set decydujący padł ostatecznie łupem Złotowianek, które zasłużenie wygrały 2:1.

Kolejne spotkanie z Mieszkiem rozegraliśmy dużo lepiej wygrywając po momentami bardzo dobrej postawie 2:0.

Spotkanie ostatnie z Miastkiem to w pierwszym secie próba wyrównanej walki, która ostatecznie nie przynosi wygranej. To co stało się po zmianie stron przeszło wszelkie oczekiwania, bo przegraliśmy bardzo szybko i całe spotkanie 2:0 ostatecznie finiszując w całym turnieju na 3 miejscu.

Kadetki w Złotowie zadebiutowały pod wodzą nowego duetu szkoleniowego: Łopatecka/Fabin.

Pierwsze spotkanie z Tucholą miało zdaniem obserwatorów zakończyć się naszą porażką, bo rywalki faktycznie miały dużo lepsze warunku fizyczne. Pierwsza partia jeszcze dla rywalek na 0:1, ale potem obraz gry się zmienił, a podejmująca walkę nasza ekipa wyrównała stan spotkania na 1:1.

Trzeci set to walka z obu stron w, której dajemy z siebie bardzo dużo, aby finiszować z wynikiem 15:10 i wygraną 2:1!

Drugie spotkanie z Trzcianką to momenty naszej bardzo dobrej gry, ale i proste straty i przestoje. Ostatecznie pomimo prób walki przegrywamy 0:2.

Ostatnie spotkanie w turnieju rozegraliśmy ze Złotowem. W pierwszym secie wyrównany początek i stop, a rywalki punktują dalej, aby wygrać i wyjść na prowadzenie 1:0.

W drugim secie ku uciesze licznie zgromadzonych naszych kibiców, którzy dotarli do Złotowa przejmujemy inicjatywę i ostatecznie wygrywając 25:20 wyrównujemy stan spotkania na 1:1.

Początek trzeciego seta jest dla nas idealny, bo prowadzimy już 5:0! aby było 6:5. W dalszej części seta przegrywamy już 9:11, aby po czasie wykorzystanym przez trenerów wyjść na prowadzenie 14:12. Tak wypracowanej przewagi już  nie oddajemy i wygrana 2:1 w całym spotkaniu staje się zasłużonym w tym dniu faktem!!!

W kategorii kadetek do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dodatkowe obliczenia, bowiem zespoły ze: Złotowa, Trzcianki i Poznania zgromadziły identyczną ilość punktów i o wygranej zdecydował stosunek setów. Ten niestety nie był dla nas korzystny i ostatecznie zakończyliśmy występ na 3 miejscu.

W Złotowie zaprezentowały się dwa zespoły, które są dopiero budowane na nowy sezon i zarówno zawodniczkom jak i trenerom trzeba dać trochę czasu na spokojną pracę.

Wyjazd do Złotowa współfinansowany był ze środków Wydziału Sportu Miasta Poznania! Dziękujemy!!!