W hali Gimnazjum w Starych Oborzyskach rozegrano VI Wojewódzki Turniej Zamknięcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet.

ZESPOŁY GRAJĄCE ZOSTAŁY PODZIELONE NA DWIE KATEGORIE WIEKOWE: III LIGA I MŁODZICZKI.

Turniej pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Kościan p. Henryka Bartoszewskiego.

Gościnnie uczestniczył zespół Blue Soft Mazovia Warszawa.

Spotkania były znakomitą okazją do sprawdzania różnego rodzaju ustawień pod kątem kolejnych rozgrywek ligowych. Zespoły walczyły zacięcie o każdą piłkę przy wsparciu przybyłej widowni.

W kategorii młodziczek wygrała drużyna z Jarocina przed Poznaniem i Śremem, a w kategorii seniorskiej zespół z Warszawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodniczkom za udział i sportową postawę.

MŁODZICZKI: zespoły – KS Bazar Śrem, UKS Śmigiel, SKF KS Poznań, UKS Sportowiec Borowo, UKŻPS Kościan, TKS Siatkarz Jarocin zagrają na dwóch boiskach według systemu każdy z każdym dwa sety do 25 pkt lub dwóch pkt przewagi.

W przypadku wygranej 2:0 – zespół wygrany +3 pkt pokonany 0, wynik 1:1 – zespół z lepszym bilansem małych punktów + 2 punkty zespół przegrany +1 punkt.

O kolejności miejsc w przypadku równej ilości punktów decydował bilans małych punktów.

PLAN GIER:

godz. 09:00 UKS Sportowiec Borowo – KS Bazar Śrem 1:1(17:25, 25:21)
godz. 09:00 SKF KS Poznań – UKŻPS Kościan 1:1(25:27, 25:17)
godz. 10:00 UKS Śmigiel – TKS Siatkarz Jarocin 0:2)3:25, 12:25)
godz. 10:00 SKF KS Poznań – UKS Sportowiec Borowo 2:0(25:18, 25:21)
godz. 11:00 UKŻPS Kościan – UKS Śmigiel 1:1(23:25, 25:19)
godz. 11:00 TKS Siatkarz Jarocin – SKF KS Poznań 2:0(25:11, 25:18)
godz. 12:00 KS Bazar Śrem – UKŻPS Kościan 2:0(25:13, 25:22)
godz. 12:00 TKS Siatkarz Jarocin – UKS Sportowiec Borowo 2:0(25:15, 25:20)
godz. 13:00 KS Bazar Śrem – SKF KS Poznań 0:2(23:25, 18:25)
godz. 13:00 UKS Śmigiel – UKS Sportowiec Borowo 1:1(23:25, 28:26)
godz. 14:00 SKF KS Poznań – UKS Śmigiel 1:1(25:19, 27:29)
godz. 14:00 KS Bazar Śrem – TKS Siatkarz Jarocin 0:2(7:25, 18:25)
godz. 15:00 UKŻPS Kościan – UKS Sportowiec Borowo 2:0(25:17, 25:23)
godz. 15:00 KS Bazar Śrem – UKS Śmigiel 2:0(25:25, 25:13)
godz. 16:00 TKS Siatkarz Jarocin – UKŻPS Kościan 2:0(25:8, 25:21)

III LIGA: zespoły – UKŻPS Kościan, BLUE Soft Mazovia Warszawa, SKF KS Poznań oraz UKS Śmigiel zagrają każdy z każdym cztery sety.

Punktacja: 1 wygrany set = 1 punkt. O wyższym miejscu w przypadku równej ilości punktów decydował bilans małych punktów.