W Poznaniu w hali CS Politechniki po godz. 17:30 zakończył się Sylwestrowy Turniej Siatkarek, który był ostatnim sportowym akcentem roku 2012 dla naszych zawodniczek w grupie kadetek i trzeciej ligi.

W turnieju zagrały ekipy: SKF KS Poznań I, SKF KS Poznań II, UKS Szamotulanin Szamotuły oraz TKST Siatkarz Jarocin.

Zespoły zagrały według systemu każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Zmagania w hali Politechniki przebiegały w sportowej atmosferze. Ostatecznie po całości zmagań zasłużenie wygrał zespół trzecioligowy SKF KS Poznań I. Zawodniczki z trzeciej ligi zagraly osłabione brakiem: Marty Tujek, Zofii Barwickiej, Weroniki Nitek, Luizy Kwiatek, Angeliki Halczak (Halczak i Kwiatek były obecne w hali), Marii Wengierek, a jednak wywiązały się z roli faworytem bardzo dobrze. Swoją szansę wykorzystała dziś bardzo dobrze debiutująca w zespole seniorek Jagoda Radzewicz, a prym w grze zespołu wiodły Sandra Pierzchała i Julia Arendz. Reszta koleżanek również walczyła bardzo dobrze co zaowocowało zasłużoną wygraną.

Drugie miejsce w turnieju zajęły siatkarki z Jarocina, a brązowy medal wywalczył Szamotulanin. Za podium na czwartym miejscu sklasyfikowane zostały kadetki SKF, które miały jednak w  turnieju swoje szanse na wywalczenie medalu.

Towarzyski turniej zakończył gry zespołu kadetek i seniorek w roku 2012 i fajną sprawą jest, że udało się to zrobić pozytywnie.

W hali Politechniki w przekroju dnia obecni byli również kibice co cieszy najbardziej.

Zespołowi seniorek gratulujemy wygranej ! I odnotowujemy bardzo pozytywny debiut Jagody, a młodym kadetkom życzymy wytrwałości, bo dziś zdobyły bez wątpienia cenne doświadczenie !

Na zakończenie turnieju trzy najlepsze ekipy nagrodzono medalami, a najlepsza ekipa otrzymała dodatkowo puchar za pierwsze miejsce.

Składy ekip SKF:

SKF I: Arendz (c), Kucharska, Pierzchała, Baranowska, Ngamayama, Przybylska (l), Radzewicz

SKF II: Głąbicka (c), Kohut, Koenig, Latanowicz (l), Stranczyk, Zglińska, Pijanowska, Śliwińska.

SKF KS Poznań II – drużyna kadetek

Wszystkim uczestniczkom turnieju składamy najlepsze życzenia pasma sukcesów i radości na cały 2013 rok !!!