Sobota 23.09.2023 był dniem gdzie start w rozgrywkach wojewódzkich rozpoczęły Młodziczki a najmłodsze adeptki Klubu udały się na Piknik Zdrowia organizowany przez UKS Śmigiel.

Aby jeszcze bardziej uściślić nasza współpracę z Poznańskim Bankiem Spółdzielczym oraz Szkołą Podstawową nr 69 w Poznaniu, w obecnym sezonie w rozgrywkach WZPS nasza młodzież występować będzie pod nazwą SKF PBS SP 69 Poznań.

Młodziczki zmagania rozpoczęły na własnej hali a podejmowaliśmy UKS ZSMS Poznań oraz KS ASBL Piła.
Mecz pomiędzy SKF PBS SP69 Poznań, a UKS ZSMS Poznań zakończył się zwycięstwem gości 0-2 ( 15-25, 14-25). Mimo zaciętej rywalizacji SKF PBS SP69 Poznań nie zdołały przełamać skutecznej gry przeciwnika. Niestety, brak dokładnego przyjęcia był jednym z kluczowych czynników, które przyczyniły się do porażki i mocno wpłynęło na grę rozgrywającej oraz utrudniło wystawienie piłki do ataku. Dodatkowo, duża liczba zepsutych zagrywek również miała wpływ na wynik meczu. Natomiast mecz następny pomiędzy SKF PBS SP69 Poznań, a KS ASBL Piła zakończył się wynikiem 0-2 na korzyść Piły. Pomimo zmiany składu zespołu i poprawy gry, nie zdołaliśmy pokonać swojego przeciwnika. Zmiana składu zespołu to ważna decyzja, która może wpłynąć na dynamikę i wydajność drużyny. Podobnie jak w poprzednim meczu, brak komunikacji i dokładnego przyjęcia okazał się problematyczny. „Myślę, że zespół rośnie w siłę. Będziemy gotowe na kolejny etap. Będziemy walczyć z całą naszą motywacją, rzucimy do gry każdą naszą broń i postaramy się osiągnąć wynik najlepszy z możliwych. Musimy się skupić na poprawie umiejętności przyjęcia i zagrywki, a także komunikacji między sobą. Wierzę, że z determinacją i ciężką pracą nasze zawodniczki będą w stanie osiągnąć swoje cele.” powiedziała po meczu Trenerka Beata Nowicka.

Dużo więcej powodów do radości miały na pewno mini siatkarki, które wraz z Trenerem Damianem i dużą grupą rodziców udały się na Piknik Zdrowia do Śmigla. W turnieju wzięło udział blisko 50 zawodniczek podzielonych na kategorię singli i dwójek. Nas w dwójkach reprezentowały trzy zespoły: Pola Polaczyk z Tosią Putyra, Natalia Polaczyk z Majką Pomorską oraz Lena Olejniczak z Olą Gapik. W singlach wystawiliśmy cztery zawodniczki: Karolinę Witecką, Helenę Nadstoga oraz siostry Helenę i Marysię Kobiałka. Turniej był świetną okazją by szkoleniowo zobaczyć jaki progres robią nasze zawodniczki zwłaszcza, że turniej miał charakter rywalizacji w bezpośrednich meczach oraz bez wyczytywania końcowej klasyfikacji. „Najważniejsza w dzisiejszym turnieju była zabawa i zebranie cennego doświadczenia. Pomysł by nie robić klasyfikacji końcowej był naprawdę świetnym pomysłem, gdyż zawodniczki były wolne od myśli, które miejsce zajmiemy a skupiały się tylko i wyłącznie na następnej akcji i następny meczu poprawiając swoją grę. Mnie osobiście najbardziej cieszy fakt, że zawodniczki co raz bardziej rozumieją siatkówkę i widząc starsze przeciwniczki same chcą podejmować nowe techniczne rozwiązania.” podsumował turniej Trener Damian.

Już za tydzień kolejne zawody i kolejne emocje a My obiecujemy Wam, że cały tydzień będziemy ostro zasuwać.

Jeszcze raz gorące podziękowania dla firmy ER-MED za tak profesjonalne zabezpieczenia medyczne Naszego turnieju młodziczek oraz dla Rodziców mini siatkarek, którzy w tak dużej ilości wybrali się i wspierali zawodniczki w Śmiglu.