W sobotę 5 Listopada do Piły na kolejne zawody ligowe pojechały młodziczki SKF PBS Poznań.

Sprawdźmy co o meczach ma do powiedzenia Trener Beata Nowicka …. (zapraszamy do lektury)

Podopieczne Beaty Nowickiej w Pile zmierzyły się z zespołami: UKS Augustynki Kalisz II, MLKS Orlik Miłosław, KS ASBL Piła II.

W meczu otwarcia nasze siatkarki walczyły dzielnie, ale musiały uznać wyższość zespołu z Kalisza i niestety przegraliśmy 1:2.

Dwa kolejne spotkania to bardzo dobra postawa naszych siatkarek, które pokonały zespoły z Miłosławia i Piły po 2:0.

Wyniki spotkań z udziałem SKF PBS Poznań:

UKS Augustynki Kalisz II – SKF PBS Poznań 2:1 (25:16, 23:25, 15:6)

MLKS Orlik Miłosław – SKF PBS Poznań 0:2 (11:25, 20:25)

KS ASBL Piła II – SKF PBS Poznań 0:2 18:25, 9:25)

Kolejne zawody ligowe młodziczki naszego klubu rozegrają 12.11.2022 w Środzie Wielkopolskiej.

BEATA NOWICKA: „W pierwszym meczu przegrałyśmy z Augustynki-MKS Kalisz II 1:2. W pierwszym secie było 16:25 i brakowało Nam dobrego przyjęcia oraz zdarzało się popełnić kilka błędów w zagrywce. Musiałam zrobić zmiany w drugim secie, aby poprawić przyjęcie i to była dobra przemyślana decyzja, wygrałyśmy drugiego seta 25-23. Zawodniczki były zmotywowane, zaczęły walczyć o każdą piłkę i to był interesujący mecz. Moim zdaniem to spotkanie można było wygrać nawet dwóch setach. Wiem, że w tie-breaku zabrakło motywacji i wytrzymałości do gry, a szczególnie mentalności psychicznej, zawodniczki zaczęły się stresować i to spowodowało, że ich już nie było na boisku. Niestety zawodniczki poległy w emocjonującym tie-breaku. Zauważyłam, że zawodniczki z przeciwnej strony miały skuteczną zagrywkę i przestało działać przyjęcie, ale trzeba przyznać, że mimo wyniku walczyłyśmy do końca. Wiem jedno, że moje zawodniczki idą w dobrym kierunku i jestem dumna z tego, że pokazały walkę do końca. Z kolei następny mecz z MLKS Orlik Miłosław wygrałyśmy 2-0. W tym meczu naszym atutem była zagrywka i uważam, że każda zawodniczka zagrała ze spokojną głową i wygrałyśmy mecz mentalnie. Była dobra komunikacja i była świetna współpraca między zawodniczkami. Ostatni mecz zagrałyśmy z KS ASBL Piłą 2 i również wygrałyśmy 2-0. Na pozycji środkowych zagrały Nikol Dolhova i Wiktoria Grabianowska, Duet przyjmujących utworzyły Marharyta Kryshtopa i Siżana Moskalenko, a za rozegranie była odpowiedzialna Joasia Kowalska, a na pozycji atakującej zagrała Daria Surkova, zaś na libero zagrała Julia Wojciechowska i Iryna Shybko. Rezerwowe zawodniczki to Yewa Ihnatova, Ewelina Jarmuszewska, Natalia Kubiak, Judyta Gaszkowiak, Amelia Sokołowska. Gratulacje dla całej drużyny za wygrane mecze i dziękuję rodzicom oraz Zarządowi klubu za kibicowanie i wsparcie . Następny mecz mamy 12 listopada w ŚRODZIE Wlkp. Zapraszamy do kibicowania