To, że sekcje młodzieżowe w naszym klubie wracają do żywych to już wiemy ale w tą sobotę było grania a grania 🙂 grały mini siatkarki, młodziczki oraz seniorki.

Z wielką chęci skorzystaliśmy z zaproszenia KS „Sokoły” Kostrzyna oraz Volley Academy na VII Otwarte Mistrzostwa w Mini Siatkówce Dziewcząt w Kostrzynie. Na listę udało się nam zapisać dwa zespoły dwójek, każdy zespół wraz z rezerwową i tak 6 zawodniczek w składzie SKF I: Tosia Putyra, Lena Olejniczak oraz Aleksandra Gapik, skład SKF II reprezentowały Michalina Misztal, Maja Pomorska oraz Lena Rzucidło. Dla Leny był to pierwszy w życiu turniej mini siatkówki 🙂 Warto również wspomnieć, że cała kadra to uczennice współpracującej z nami w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu Szkoły Podstawowej nr 74 w Poznaniu.

W turnieju uczestniczyło 18 zespołów podzielonych na trzy grupy po 6 drużyn. W pierwszej rundzie spotkaliśmy się z innymi Klubami z Poznania, m.in., IUKS Jedynka Poznań (po wspólnych zabawach poza boiskiem widać, że relację siatkarskie się zawiązują). Każdy z zespołów rozegrał łącznie 10 spotkań i tu wielka, przyjemna niespodzianka gdyż SKF I w pierwszej rundzie z kompletem zwycięstw przeszedł pierwszą rundę a w drugiej w minimalny sposób ulega starszym koleżankom z Wrześni 14:15 oraz z Poznaniem 11:12. Tak mało brakowało ale mimo wszystko REWALACJA. Drugi z naszych zespołów troszeczkę z innymi celami w tym turnieju, ambitnie docierał się ze sobą i próbował wykonywać powierzone zadania. Tak cenne doświadczenie jakim był ten turniej nie da się opisać a na koniec wyczytanie wyników i SKF I wskakuje na podium zajmując w klasyfikacji końcowej 3 miejsce.

Wszsytkie dziewczynki otrzymały pamiątkowy medal a dla najlepszych zespołów przewidziano również Puchary. W poniedziałkowe południe nasze zawodniczki udały się z Pucharem do Pana Dyrektora 🙂 Jak miło patrzeć jak grupa, która w zeszłym roku rzucała i kulała piłkę dziś zbiera doświadczenie na siatkarskich parkietach.

Jeszcze wcześniej niż nasze „dwójki” na swój wyjazd do Leszna udały się „czwóreczki”. Tym razem ze względu na Turniej Młodziczek opiekunami podczas zawodów byli rodzice. Super mamy rodziców co nie? Nie każdy Klub może sobie pozwolić na taki komfort. Grania było bardzo dużo, atmosfera turnieju sprzyjała młodym siatkarkom tak więc czapka z głowy dla organizatorów UKS 9 Leszno. O samych zawodach powiedzieć możemy tyle, że wystartowało 20 zespołów, Nasze zawodniczki po bardzo udanej pierwszej rundzie z 3 zwycięstwami oraz 1 porażką awansowały do fazy 1-10. W drugiej rundzie na swojej drodze spotkaliśmy wiele renomowanych drużyn, które swe szlify zbierają od paru lat. Było ciężko i mimo porażek w drugiej rundzie to cenne doświadczenie mamy zebrane a i 10 miejsce Nas satysfakcjonuje w pełni. Już nie długo kolejny turniej czwórek.

Najbliższy „wyjazd” zaliczyły Młodziczki bo pojechały aż ….. na Grunwaldzką 🙂 w ostatniej kolejce 2 rundy gospodarzem turnieju był KS Energetyk Poznań. Po ostatnim zwycięstwie liczyliśmy, że nasza młodzież pójdzie za ciosem. Jednak sport to często dyspozycja dnia i tego dnia lepszymi zespołami okazały się zarówno KS Volley Poznań I oraz KS Energetyk Poznań II. W każdym meczu i secie niestety ulegamy gładko nie podejmując większej walki z rywalami a szkoda, bo tydzień pokazaliśmy, że można. Jednak chęci to czasami za mało by na parkiecie być górą, wierzymy jednak w nasz zespół i liczymy, że w następnej rundzie pokażemy swoją wartość. Wiemy już, że w 4 rundzie nasz zespół czekają dwa długie wyjazdy bo w grupie trafiamy na SPS Spartę Złotów oraz PKS Piast Poniec.
Wpierw 9.12.2023 pojedziemy do Poniecu, następnie 16.12. będziemy gospodarzem a w nowym roku 13.01.2024 pojedziemy do Złotowa.

Jak zwykle sobotę zamykają seniorki 🙂 na fali 4 zwycięstw podejmowaliśmy 4 w tabeli SKS Murowaną Goślinę. Mecz tym ciekawszy, że w składzie Murowanej wiele naszych byłych zawodniczek a do tego w 3 rundzie pechowo przegraliśmy 2:3, więc chęci rewanżu było wiele. 1 set rozpoczęliśmy pierwszą szóstką: Julia Gapik, Angelika Halczak, Kaja Krajewska, Luiza Kwiatek, Katarzyna Matysiak, Anette Ngamayama oraz Martyna Tracz i gołym okiem widoczna była dużo większa jakość po naszej stronie. Graliśmy bardzo mądrze, prawie bez błędnie a ścianą jaką ustawiła Luzia Kwiatek wraz z Kają Krajewską w pierwszym secie odcisnęła się chyba na zawodniczkach Murowanej, blokiem tylko w tej partii zdobyliśmy 6 bloków. Pewne zwycięstwo do 15 i duże zadanie przed Trenerami by wyczyścić głowy i znów dobrze wejść w następnego seta. W drugiej partii graliśmy tak samo dobrze na zagrywce, w bloku i na kontrze ale ewidentnie pomagaliśmy rywalowi zagrywkę, gdyż tylko w drugiej partii zrobiliśmy 7 błędnych serwisów. Biorąc pod uwagę, że set zakończył się wynikiem 25:16 dla Nas pokazuje jak dużą mieliśmy przewagę w tym meczu. W trzecim secie tylko wynik obrazuje na zacięty set ale w tej partii nasi Trenerzy wykorzystali limit zmian dając pograć zmienniczkom. „Nawet kosztem wyniku chcieliśmy dać pograć i sprawdzić się w podbramkowej sytuacji Nasze zmienniczki” bronił wyniku Damian Gapik. Cały set pod kontrolą, przy stanie 24:19 ostatnia, szósta zmiana w naszym zespole, na boisku pojawia się młodziutka Nikol za Luizę i robi się gorąco. Na szczęście udaje się doprowadzić do happy endu wygrywając 25:23 i cały mecz 3:0. MVP spotkania wybrana nasza rozgrywająca Julia Gapik a nagrodę meczową ufundował Partner SKF COFFEE PLANET. „Cieszy fakt, że gramy naprawdę dojrzałą siatkówkę i nie dajemy sobie narzucić stylu gry przez rywala. Bardzo dobre przyjęcie zagrywki, po raz kolejny blisko 65% pozytywnego przyjęcia, bardzo dobre wybory w rozegraniu i pomimo 14 błędów zagrywki również ten aspekt możemy pochwalić bo w większością są to przemyślane taktyczne zagrywki pozwalające ustawić nam dalszą grę. Brawo zespół” skomentował po meczu Damian Gapik.
Dla Naszego zespołu było to 5 zwycięstwo z rzędu i dorobkiem 18 pkt prowadzimy w tabeli 3 ligi grupy A.
Następne spotkanie zagramy na wyjeździe 9.12. z MKS Trzcianka