Mecz był absolutnym debiutem zespołu SKF KS Poznań w rozgrywkach ligowych pod egidą WZPS. Organizatorzy meczu postarali się o stworzenie fantastycznej aury do meczu ligowego. Zgromadzona widownia gorącym dopingiem wspomogła zespół SKF KS Poznań w walce o pierwsze ligowe zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się pod dyktando wyraźnie stremowanych gospodyń, które początkowo toczyły wyrównaną walkę, ale już od stanu 4:4 systematycznie powiększały przewagę. Przy stanie 16:5 w pierwszym secie nie wytrzymał opiekun zespołu gości i poprosił o przerwę. Przerwa ta nie zmieniła obrazu pierwszego seta, którego gospodynie wygrały 25:11 po bardzo jednostronnym widowisku. Zwycięstwo w tym secie gospodynie zawdzięczają bardzo dobrej zagrywce. Drugi set to całkowita zmiana wydarzeń na boisku. Zespół gości poprawił grę w obronie oraz zagrywkę, a gospodynie wyraźnie stanęły, przegrywając po bezbarwnej grze 12:25. Trzecia partia to początkowo wyrównana gra obu zespołów, ale już od stanu 8:6 dla gospodyń wyraźnie sygnalizowała się przewaga zespołu gospodyń, które utrzymując trzy punkty przewagi, kontrolowały wynik seta już do samego końca i zasłużenie wygrały 25:22, obejmując prowadzenie w meczu 2:1. Czwarty set to początkowo wysokie prowadzenie zespołu gospodyń, które prowadziły już 5:1 i 8:3, lecz chwilę potem gra się wyrównała, a wynik seta wynosił 11:9. Zespoły toczyły wyrównaną walkę, aż do stanu 16:13 kiedy zespół gospodyń chwycił wiatr w żagle i dzięki dobrej grze wyszedł na prowadzenie 21:16. Kiedy wszyscy w hali czekali już na koniec meczu to zespół z Szamotuł poprawił grę w obronie i zmniejszył straty na 20:21. W tym momencie opiekun zespołu gospodyń poprosił o przerwę i było to słuszne posunięcie. Po powrocie na parkiet gospodynie w koncertowy sposób zdobyły 4 pkt. z rzędu i wygrały czwartego seta 25:20, cały mecz 3:1. W debiucie w rozgrywkach ligowych beniaminek z Poznania wywalczył cenne 3 pkt., a po meczu kibice zgotowali gospodyniom owację na stojąco w podziękowaniu za udany mecz. Po meczu wybrano zawodniczkę spotkania. Została nią kapitan zespołu gospodyń Natalia Geremek, która otrzymała pamiątkową koszulkę.

SKF KS Poznań – UKS Szamotulanin Szamotuły 3:1 (25:11, 12:25, 25:22, 25:20)

Składy: SKF: N. Geremek (c), A. Hofmann, Z. Barwicka, A. Mańczak, K. Barełkowska L. Kwiatek oraz: K. Geremek (l), K. Cerbin, J. Lewandowska, A. Gidaszewska.