Jak zaczęła się Twoja przygoda z siatkówką i czym jest Ona dla Ciebie?

Beata Nowicka:

Witam,

Moja przygoda z siatkówką zaczęła się w szkole podstawowej przez moją wspaniałą nauczycielkę od wychowania fizycznego. Miałam wtedy około 11 lat i bardzo polubiłam siatkówkę, więc postanowiłam uczęszczać na SKS.Grałam w różnych klubach takich jak: Ton Poznań, Spartan Lublin, Łksg Łódź, Mig Gliwice czy MLKS Orlik Miłosław, od dłuższego czasu jestem zawodniczką w Kadrze Polski Niesłyszących na pozycji libero. W przeszłości marzyłam o byciu trenerem siatkówki i nie sądziłam, że ten cel zostanie spełniony.

Jak trafiłaś do klubu SKF PBS Poznań?

Beata Nowicka: Do klubu SKF Poznań trafiłam przez przypadek. Zobaczyłam post na facebooku, że poszukują trenera i postanowiłam się odezwać do klubu w tej sprawie. Zostałam zaproszona na próbny trening przez trenera Mariusza Tesznera i zaproponowano bym pojechała z nimi na obóz zimowy.  Okazało się, że się dobrze rozumiemy i przyjęli mnie do klubu. Zostałam do teraz z klubem SKF POZNAŃ.

W tym sezonie objęłaś samodzielnie funkcję 1 trenera. Czym jest dla Ciebie ta nominacja?

Beata Nowicka: Szczerze powiedziawszy czuję się zaszczycona, że jestem 1 trenerem młodziczek. Było to moje marzenie i jestem z tego powodu bardzo zadowolona, że udało mi się spełnić ten cel. A teraz moim celem jest osiągnąć sukces wraz z drużyną.

Jak oceniasz potencjał swojego zespołu?

Beata Nowicka: Uważam, że zespół młodziczek ma ogromny potencjał, który pokazują na każdym treningu, a wraz z napływem doświadczenia ligowego pokażą go na boisku walcząc o najwyższe cele.

Czym dla Ciebie jest pobyt w SKF PBS Poznań?

Beata Nowicka: Jako trener w klubie SKF POZNAŃ robię to co lubię, zbieram doświadczenie, stale się rozwijam, uczę się na błędach i jest to super przygoda na długie lata.

Przed Nami zgrupowanie zimowe. Jakie stawiasz sobie na nie cele?

Beata Nowicka: Podczas zgrupowania chcemy przygotować drużynę pod kątem taktycznym, jak i mentalnym i też wyeliminować najsłabsze punkty drużyny.

Jak oceniasz organizację klubu SKF?

Beata Nowicka: Myślę, że organizacja klubu SKF się poprawiła, obecnie stoi na wysokim poziomie. Strona SKF Poznań funkcjonuje na bieżąco, dzięki temu kibice czy też zawodnicy mogą śledzić aktualne życie klubu.

Czego należy Ci życzyć na dalszą część sezonu?

Beata Nowicka: Utrzymania dobrej formy, a przede wszystkim zdrowia i samych zwycięstw.

Dziękuję za rozmowę.

By adminn