SKF PBS Politechnika Poznańska – UKS ZSMS Poznań 3:2(25:14, 25:22, 23:25, 19:25, 15:12)

Skład SKF:

Klimek(c), Herman, Rudawska, Winiarska, Andrzejewska, Duszkiewicz, Grudzińska(l) oraz: Daroch.

Trener: Mikołaj Siwierski.

Spotkanie w Poznaniu było potyczką rewanżową za mecz z pierwszej rundy, gdy zawodniczki SKF PBS wygrały na terenie rywalek po pięciosetowej walce.

Do spotkania w Poznaniu zawodniczki SKF PBS przystąpiły poważnie osłabione, bo w składzie gospodyń zabrakło atakującej Marii Marciniak.

W jej miejsce przed wielką szansą stanęła Martyna Rudawska.

Początek spotkania to gra pod dyktando SKF PBS. Gospodynie spotkania prowadziły od początku do końca seta wygrywając bardzo pewnie 25:14.

Przed drugim setem trener Karolina Januszewska wprowadziła korekty do gry swoich podopiecznych i ta odsłona spotkania w wykonaniu gości wyglądała już dużo lepiej.

Partia należała jednak do miejscowego SKF PBS, które do wygranej prowadziły Maja Winiarska i Gabriela Klimek wsparte w ataku bardzo pozytywnie prezentującą się Martyną Rudawską, a w obronie rozgrywającą bardzo dobre spotkanie Dominiką Grudzińską. Całość uzupełniały waleczne środkowe: Aleksandra Herman, Julia Duszkiewicz, Jagoda Daroch. Grę zespołu dobrze prowadziła rozgrywająca Martyna Andrzejewska.

25:22 i wygrana w secie staje się faktem, a SKF PBS obejmuje prowadzenie w spotkaniu 2:0.

Trzeci set zaczyna się od mocnego uderzenia UKS ZSMS, który to dzięki dobrej zagrywce obejmuje prowadzenie 10:4.

Tak wypracowanej przewagi goście już nie oddali i mimo szalonej pogoni gospodyń UKS ZSMS wygrywa 25:23 i zmniejsza straty w meczu na 1:2.

Czwarty set to bardzo zacięta walka z obu stron.

Ostatecznie dzięki bardzo dobrej grze w obronie UKS ZSMS Poznań wygrywa 25:19 i wyrównuje stan spotkania na 2:2.

Decydującą odsłonę lepiej zaczynają goście, którzy prowadzą 4:2, a na zmianie stron 8:6.

Kolejne piłki to zmiana sytuacji i wyjście SKF PBS na prowadzenie 12:10.

Tak wypracowanej przewagi gospodynie już nie oddały i po ponad 120 minutach walki finiszowały z bardzo cenną wygraną 3:2!