KS ASBL Piła – SKF PBS Politechnika Poznańska 2:3(14:25, 25:12, 25:15, 18:25, 13:15)

Skład SKF PBS: Klimek(c), Daroch, Herman, Marciniak, Andrzejewska, Winiarska oraz: Grudzińska(l), Duszkiewicz, Rudawska.

Spotkanie w Pile było rewanżowym za potyczkę w Poznaniu z września bieżącego sezonu.

Poznańskie siatkarki do Piły pojechały w nadziei na dobre spotkanie, a w rozpracowaniu taktycznym miejscowego zespołu brał udział trener Marcin Groć.

Miejscowe były zdecydowanym faworytem spotkania na własnym boisku, bowiem do spotkania przystępowały z kompletem punktów i bez straty seta w dotychczasowych spotkaniach.

Pierwszy set potwierdził wysokie aspiracje przyjezdnych, które na spokojnie i bardzo pewnie wygrały 25:14.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej zagrały Pilanki, które wygrały bardzo wysoko 25:12 wyrównując stan spotkania na 1:1.

W kolejnej odsłonie gospodynie spotkania poszły za ciosem i wygrały 25:15 obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarta odsłona miała dać odpowiedź czy drużyna SKF jest jeszcze wstanie się podnieść.

Poznanianki wykorzystały wskazówki trenera Mikołaja Siwierskiego i po dobrym secie wyrównały na 2:2 po wygranej 25:18.

Decydująca odsłona spotkania to początkowo wyrównana walka. W środkowej części seta SKF przejął inicjatywę i objął prowadzenie 14:11, a że miejscowy KS ASBL podjąć rękawicę to po chwili było już tylko 14:13.

Bohaterem Poznanianek została Maria Marciniak, która skutecznym atakiem zapewniła zwycięstwo swojej ekipie 15:13, a w całym spotkaniu 3:2.