Główna » Aktualności

Marcin Orlik: „Z wielką przyjemnością przychodzę na treningi” – rozmowa z trenerem Enea Energetyk Poznań

Autor: adminn dnia 27 marca 2020 Brak komentarzy

Jak wygląda codzienne życie Waszego Klubu? 

 Zajęcia w klubie odbywają się w 15 grupach treningowych (mini siatkówka, grupy młodzieżowe oraz zespół seniorek). Grupa juniorek, którą prowadzę trenuje 7-8 razy w tygodniu. Rano odbywają się zajęcia indywidualne w ramach programu SOS, popołudniu trenujemy całym zespołem.

Jak wygląda tegoroczny sezon w wykonaniu Pana podopiecznych?

W rozgrywkach 2 ligi kobiet zakończyliśmy sezon na 5 miejscu. Natomiast w juniorkach zdobyliśmy vice-mistrzostwo Wielkopolski, wygraliśmy turniej 1/4 MP oraz awansowaliśmy do Finałów Mistrzostw Polski. Poza wynikami bardzo zadowolony jestem  z pracy i postępów jakie wykonał zespół. To wartość duża większa niż medale, puchary, itp.

Jak ocenia Pan decyzję o przerwaniu sezonu ligowego w Polsce? 

 Obserwując rozwój sytuacji  należało się spodziewać takich decyzji. Zdrowie jest najważniejsze. 

Jakie rozwiązanie obecnej sytuacji zaproponowałby Pan?  

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, nie mam kompetencji żeby proponować jakieś rozwiązanie. Ja tylko uczę odbijać piłkę 🙂

Jaka atmosfera panuje w Waszej grupie treningowej? 

Z wielką przyjemnością przychodzę na treningi. Dziewczyny są nastawione na ciężką pracę i rozwój, cały zespół idzie w jednym kierunku, szanujemy siebie i dzięki temu atmosfera sprzyja treningowi. 

Czym jest dla Pana siatkówka?

Sposobem na życie i pasją. 

Jakie cechy według Pana powinna mieć dobra siatkarka?

Powinna być pracowita, cierpliwie oczekiwać efektów i ciągle dążyć do rozwoju. 

Jak ze swojej perspektywy ocenia Pan klub SKF KS Poznań?

Jest to klub który cały czas się rozwija, widać że mocno postawiliście na grupy najmłodsze, co w perspektywie przyniesie efekty. Klub jest zaangażowany w organizację turniejów dla dzieci (bardzo fajny pomysł z Poznańską Ligą Minisiatkówki). Zespół młodziczek awansował po raz pierwszy do finału wojewódzkiego, więc efekty pracy są widoczne. Oby tak dalej i oby jak najwięcej wychowanek zasiliło zespół seniorek, który występuje w 2 lidze kobiet.  

Jak obecnie wygląda Pana codzienne życie?

W obecnej sytuacji mamy zawieszone wszystkie zajęcia treningowe. Staram się spędzać czas aktywnie, biegam, wykonuje treningi w domu, korzystam z roweru stacjonarnego. Poza tym czytam książki, analizuje mecze z sezonu, więc nie ma czasu na nudę. 

Czego życzyć Panu na najbliższe tygodnie?

Przede wszystkim zdrowia 🙂

Share on Facebook!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2020 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl