Główna » Aktualności

Mariusz Teszner: „Treningi z Nimi to prawdziwa przyjemność” – rozmowa z trenerem mini siatkarek

Autor: adminn dnia 25 marca 2020 Brak komentarzy

Zgrupowanie w Mielnie przed sezonem. Jak przebiegało?

Zgrupowanie w Mielnie było organizacyjnym sukcesem,  klub zadbał o bardzo dobre warunki do treningu, pogoda również dopisała co pozwoliło nie tylko na trening ,ale też na rekreację na plaży. Głównym celem dla mnie było połączenie dwóch grup treningowych które do tej pory trenowały osobno   i budowa prestiżowego zespołu   przewyższającego Swoimi standardami większość klubów działających w Poznaniu .

Jak oceni Pan organizacyjną i medialną działalność klubu?

Klub stara się przekazywać  informacje bardzo szybko  , ale jest jeszcze sporo do zrobienia w obszarze jakości przekazywanych informacji . Ponieważ zdarzają się informacje wymagające korygowania.

Jaka atmosfera panuje w Waszej grupie?

Po początkowej fazie wrzenia i kształtowania się zespołu .Mogę śmiało powiedzieć że w szerokiej grupie treningowej dziewczynek w wieku  od 7 do 13 lat panuje niesamowita atmosfera. Wszystkie wzajemnie się wspierają i pomagają sobie na treningach .Treningi z nimi to prawdziwa przyjemność. 

Nagle z dnia na dzień wszystkie przygotowania decyzjami Państwowymi zostały przerwane z uwagi na atak koronawirusa. Jak oceni Pan działania rządowe w tej sprawie?

Uważam osobiście że mamy olbrzymie szczęście że mamy taki rząd. Rząd na czele z premierem Morawieckim działa bardzo sprawnie reaguje na sytuacje która jest bardzo dynamiczna . Wygląda nawet na to że działania naszego rządu są wzorem dla innych państw europejskich . Wprowadzenie stanu epidemii i zakazanie prowadzenia zajęć w szkołach uważam za słuszne posunięcie .

Czy dla Was przerwa jest utrudnieniem?

Przerwa w zajęciach jest kłopotliwa ponieważ wyrwała nas z cyklu treningowego , ale rozumiem konieczność takich działań. Na szczęście przerwa w treningach dotyczy wszystkich klubów więc jeśli rozgrywki będą wznowione zaczniemy na podobnym poziomie.  Próbuje oczywiście aktywizować dziewczynki do aktywności ruchowej w warunkach domowych przy pomocy dostępnych instrumentów internetowych , nie jest to tak efektywne jak trening pełnowymiarowy , ale zawsze jest to coś.

Wierzy Pan, że rozegracie Kinder+Sport?

Myślę że drobna szansa jest , ale to już nie ode mnie zależy. Wszystko zależy od rozwoju Pandemi w kraju a ta zależy od postawy nas wszystkich.

Jak obecnie wygląda Pana codzienny tryb życia?

Jestem raczej typem domownika więc nie mam problemy z zaadoptowaniem się do nowych warunków epidemiologicznych  więc za dużo nie musiałem zmieniać.

Czy uważa Pan, że wznowienie rozgrywek ligowych po takim czasie będzie miało sens? Jak ludzie podeszliby psychicznie do tego?

Jeśli chodzi o rozgrywki mini wznowienie rozgrywek na pewno będzie miało sens tym bardziej że mamy dwa zespoły które grają na poziomie najlepszych drużyn z wielkopolski  i nie ukrywam ze liczyliśmy z dziewczynami na dobry występ w tegorocznych rozgrywkach. Nie mniej zdrowie zawodniczek jest najważniejsze więc wznowienie rozgrywek powinno nastąpić tylko wtedy kiedy będzie to bezpieczne dla nas wszystkich.

Czego życzyć Panu na najbliższe tygodnie?

Może nie mi ale wszystkim ludziom żyjącym na świecie , aby wirus wygasł jak najszybciej  i aby każdy mógł wrócić do Swoich ulubionych zajęć.

Share on Facebook!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2020 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl