Główna » Aktualności

Mikołaj Siwierski: „Uważam, że stać Nas na więcej” – rozmowa z trenerem zespołu trzecioligowego

Autor: adminn dnia 23 marca 2020 Brak komentarzy

Witam. Jak ocenia Pan działania i wyniki klubu do 9 marca?


– Uważam, że stać nas na więcej, moją drużynę na pewno, co zresztą było widać porównując drugą połowę sezonu z pierwszą. 


Co Pan sądzi o środkach przyjętych przez Państwo do walki z epidemią koronawirusa i czy uważa, że Pan, że to jest dla Polski zagrożenie?


– Wszystko może być zagrożeniem, co do środków się nie wypowiem. Politycy nie mówią mi jak robić siatkówkę, ja nie będę mówił politykom jak robić politykę. Mam tylko głęboką nadzieję, że żadna z partii nie przekuje obecnej sytuacji w walkę o wyborców, a po prostu zrobią wszystko, żeby jak najlepiej zdrowotnie i gospodarczo poradzić sobie z problemem.


Jak ocenia Pan szanse na wznowienie rozgrywek ligowych w Polsce w tym sezonie?


– Zależy od poziomu rozgrywek i od sportu. Myślę, że są takie sporty, które dograją, kosztem krótszej przerwy między sezonami. Najważniejsze rozgrywki mogą zostać dograne później, a te mniej ważne ligi/ich mniej ważne etapy i mecze pewnie zostaną odwołane. Oczywiście nie wiem jak się sytuacja rozwinie, więc ciężko cokolwiek brać za pewnik. 


Jakie zmiany Pana zdaniem wywoła wirus w świecie?


– Nie mam pojęcia, są od tego ludzie, którzy lepiej się na tym powinni znać, z racji na wykształcenie czy wykonywaną pracę. Medycy czy ekonomiści mogą przewidzieć skutki zdrowotne i gospodarcze znacznie sprawniej niż ja.


Jak oceni Pan postawę Pana zespołów do momentu przerwania sezonu?
– Pierwsza połowa sezonu zaskoczyła i zawodniczki, i mnie. Zmiana trenera tuż przed rozpoczęciem rozgrywek sprawiła, że początek był trudny i osiągaliśmy mało satysfakcjonujące wyniki. Druga połowa natomiast już była zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca i to ją biorę pod uwagę przy ocenie postawy drużyny. Jest jeszcze mnóstwo rzeczy do poprawy, ale jestem zadowolony z postępów i postawy drużyny w ostatnich tygodniach.


Jak wygląda obecnie Pana codzienne życie?


– Dużo śpię, jem, coś sobie poćwiczę w domu, czego naprawdę długo już nie robiłem. Poza tym siedzę przed komputerem i gram w Ligę Legend.


Czego życzyć Panu na najbliższe tygodnie?

– Platyny, albo chociaż golda z mniejszą ilością trolli w drużynie.

Share on Facebook!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2020 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl