Główna » Aktualności

Dzisiaj początek Finału Ligi Młodziczek

Autor: adminn dnia 21 lutego 2020 Brak komentarzy

Enea Energetyk Poznań, Energa MKS SMS Kalisz, SKF PBS Politechnika Poznańska, UKS Szamotulanin Szamotuły, UKS Śmigiel i UKŻPS Kościan – to zespoły, które zobaczymy w Finale Mistrzostw Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Młodziczek 2019/2020 w Szamotułach. Patronem medialnym rozgrywek jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Od października blisko 30 zespołów młodziczek z różnych stron Wielkopolski walczyło o awans do kolejnych etapów, które przybliżały do upragnionego turnieju finałowego. Już półfinały z udziałem ośmiu czołowych zespołów dostarczyły sporą dawkę sportowych emocji, a z rywalizacją pożegnały się siatkarki SPS Volley Piła i rezerwy UKS Śmigiel. Od piątku w Hali Szamotulanka przy ul. Mickiewicza 9 w Szamotułach o awans do rozgrywek na szczeblu centralnym i tytuł najlepszej drużyny w regionie powalczą: Enea Energetyk Poznań, Energa MKS SMS Kalisz, SKF PBS Politechnika Poznańska, UKS Szamotulanin Szamotuły, UKS Śmigiel i UKŻPS Kościan.

– Każdy z tegorocznych finałów wojewódzkich miał szczególną oprawę i gromadził na trybunach tłumy kibiców, którzy wspierali swoje zespoły. Atmosfera przypominała spotkania z udziałem siatkarskich reprezentacji Polski, a niektórzy kibice byli wyposażeni w bębny czy trąbki. Jak widać nawet siatkówka na poziomie młodzieżowym może integrować środowisko lokalne, a na koniec jak to w sporcie bywa były łzy radości i łzy smutku po przegranych decydujących o końcowym wyniku piłkach – mówi prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Bromski.

W tegorocznym finale nie zobaczymy siatkarek z północnej części regionu, ale w to miejsce wskoczyły ambitne młodziczki SKF PBS Politechnika Poznańska. To historyczny sukces klubu, który pierwszy raz melduje się w finale województwa. – Udział w turnieju finałowym jest dla nas nagrodą za lata solidnej pracy. Jako trener chcę by na twarzach moich zawodniczek widoczny był uśmiech i zadowolenie. Jedziemy walczyć o każdą piłkę, cieszyć się grą w siatkówkę. Zapraszamy wszystkich sympatyków, kibiców siatkówki by swoim dopingiem wesprzeć młodziczki SKF – mówi trener SKF PBS Politechnika Poznańska, Artur Bąk.

Trudna wskazać faworyta tegorocznego finału, gdyż każdy zespół ma swoje atuty, a przy tylu pojedynkach o stawkę układ końcowy może zaskoczyć wszystkich. Na pewno groźne będą siatkarki UKS Szamotulanin Szamotuły, które grają we własnej hali, ale czy zdołają udźwignąć ten ciężar… Dodatkowo poprawny przebieg finału będzie nadzorować Wydział Rozgrywek WZPS, który będzie reprezentował Michał Sułkowski, a w ostatnim dniu finału pojawią się członkowie zarządu WZPS.

Share on Facebook!

Komentowanie wyłączone.

Copyright ©2020 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl