SKF PBS Politechnika Poznańska – KS Spójnia 3:1(25:23, 25:18, 21:25, 25:19)

Skład SKF: Radzewicz(c), Halczak, Kohut, Grzeca, Kucner, Bogacz, Antczak(l) oraz: Kwiatek(l), Nowicka, Karolczyk, Klimek, Trybulska, Kozłowska, Czaplińska.

Trenerzy: Damian Gapik, Maciej Rzanny.

Pomimo późnej godziny hala w Poznaniu wypełniła się kibicami obu ekip, którzy przybyli w nadziei na dobre spotkanie swoich idolek.

Początek spotkania to bardzo wyrównana walka z obu stron. Przy stanie 19:16 dla Stargardu wydaje się, że przyjezdne powoli opanowały sytuację i przechylają szansę zwycięstwa w swoją stronę. Szalona ambicja Poznanianek zostaje nagrodzona i po secie 25:23 obejmują one prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Drugi set to popisowa gra Poznanianek. Cuda w obronie wyczyniała Weronika Antczak, swoje dołożyła liderka ataku Karolina Kohut wsparta dobrze dysponowaną Jagodą Radzewicz, całość domyka bardzo dobra postawa środkowych Angeliki Halczak oraz Oliwii Grzecy, a grę bardzo mądrze prowadzi Julia Kucner, która dobrze wykorzystuje przede wszystkim znakomicie dysponowaną w tym dniu atakującą Urszulę Bogacz, a to wszystko sprawia, że Poznanianki rozbiły w tej partii wicelidera ze Stargardu wygrywając bardzo pewnie 25:18 i obejmując prowadzenie w spotkaniu 2:0.

Kolejna odsłona spotkania to również wyrównana walka, ale tym razem goście wykorzystują dużą ilość błędów w grze obronnej gospodyń i wygrywają 25:21 łapiąc kontakt z zespołem SKF na 1:2.

Czwarta i ostatnia odsłona spotkania w Poznaniu to wyrównana walka do stanu 9:7. Potem Poznanianki wróciły do swojej gry i finiszowały z pewną wygraną 25:19 i w całym spotkaniu 3:1.

Bardzo cenne trzy punkty zostały w Poznaniu,a  trwa passa siatkarek SKF, które w meczach u siebie nie przegrały z KS Spójnia od 4 lat.

Dziękujemy kibicom za wsparcie na spotkaniu!

Wypowiedzi pomeczowe:

Michał Sułkowski(SKF):

Jestem dzisiaj bardzo dumny z postawy naszej drużyny, która rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie w zasadzie przez trzy i pół seta w pełni kontrolowaliśmy przebieg spotkania na boisku w Poznaniu. To był wielki mecz w wykonaniu naszych siatkarek, które zwyciężyły w nim w pełni zasłużenie, a udział w wygranej ma cała czternastka zawodniczek. Gratuluję trenerowi bardzo mądrego prowadzenia zespołu w tym meczu. Dziś robiliśmy mało zmian, ale wynikało to z faktu tego, że pierwsza siódemka rozegrała spotkanie na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Z pewnością w kolejnych spotkaniach rezerwowe dostaną również swoje szanse. Dziękujemy kibicom za niesamowite wsparcie na spotkaniu.

Klaudia Czaplińska(SKF):

Mecz w naszym wykonaniu był dzisiaj na bardzo wysokim poziomie. Widowisko mogło się podobać kibicom. Cieszymy się z kolejnych punktów.