Podopieczne Mikołaja Siwierskiego w sobotę rozpoczęły udział w rozgrywkach ligi juniorek.

W spotkaniu pomiędzy SKF PBS PP Poznań, a UKS Piątka Turek Poznanianki zaczęły dobrze i wygrały pierwszego seta 25:18. W pozostałych dwóch zdecydowanie górowały jednak zawodniczki Piątki, które wygrały całe spotkanie 2:1.

W drugim swoim spotkaniu po zaciętej walce nasze siatkarki wygrały z KKS Astra Krotoszyn 2:1.

Spotkanie Turek -Krotoszyn zakończyło się wynikiem 3:0.

Kolejny turniej ligowy zaplanowano w Krotoszynie.

Mikołaj Siwierski(trener SKF PBS PP Poznań):

Graliśmy dzisiaj dwa mecze. Pierwszy wygraliśmy 2:1, byliśmy wyraźnie lepsi od rywala, więc szkoda straconego seta. Drugi mecz był całkowitym przeciwieństwem – przeciwniczki lepsze technicznie, dobrze zgrane i poukładane. Ten mecz przegraliśmy 2:1 i w tym przypadku cieszy jeden świetnie zagrany set, w którym przeciwniczki zdobyły zaledwie 18 punktów. Dziewczyny zostawiły na boisku kawał serducha i jestem z nich zadowolony. Wiemy co dobrze działało a co zawiodło, więc z pewnością wyciągniemy wnioski i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby w następnych turniejach poprawić wynik.

Występ zespołu SKF PBS Politechnika Poznańska w rozgrywkach ligowych jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji zadania: „Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań – piłka siatkowa dziewcząt”.