Główna » Fundacja Koci Pazur

Fundacja Koci Pazur

Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur” została zarejestrowana 17.05.2006 roku w Poznaniu.
Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy z potrzeby serca starają się nieść pomoc zwierzętom, głównie kotom. Fundację ustanowiliśmy w odpowiedzi na o rosnacą liczbę bezdomnych kotów domowych oraz stale pogarszające się warunki bytowania kotów wolnozyjacych w mieście.

Koty, które są pod naszą opieką, przebywają w tzw. domach tymczasowych – czyli mieszkaniach prywatnych wolontariuszy, gdzie są leczone, odkarmiane i socjalizowane. Później szukamy dla nich kochających i odpowiedzialnych opiekunów.

Chcielibyśmy spopularyzować wśród naszego społeczeństwa ideę adopcji zwierząt po tzw. „przejsciach” (schronisko, porzucenie przez poprzednich opiekunów) oraz przekonać osoby planujące zakup kota czy psa, że lepiej poszukać dla siebie zwierzaka u wolontariuszy lub w schronisku, niż kupić go na targowiskach czy w pseudohodowli, gdzie zwierzęta traktowane są jak maszynki do robienia pieniędzy.

Fundacja kładzie też duży nacisk na spopularyzowanie kastracji psów oraz kotów niehodowlanych (wszytskich nierasowych, „rasowych” bez rodowodu oraz takich, które nie posiadają licencji hodowlanej) jako najlepszego sposobu na ograniczenie bezdomności wśród tych zwierząt.

Zajmujemy się również kotami wolnożyjącymi. Z posiadanych środków prowadzimy akcję kastracji zwierząt bezdomnych, zapewniamy im tymczasowe schronienie na czas rekonwalescencji po zabiegiu i ewentualnego leczenia. (Zobacz akcja „Ziarnko do Ziarnka”.)

Jesteśmy organizacją charytatywną działającą pod nadzorem Ministra Ochrony Środowiska. Osoby pracujące na rzecz Fundacji nie pobierają z tego tytułu żadnego wynagrodzenia.

źródło: http://www.kocipazur.org/

Copyright ©2022 SKF KS POZNAŃ | KLUB SPORTOWY POZNAŃ, wszystkie prawa zastrzeżone.| Silnik WordPress| Skórka: Gandhi autorstwa Techblissonline.com, tłumaczenie: Skórki Wordpress
admin@skfks.pl